betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Onları öldürenleri kimse soruşturmuyor

 Enver Arpalı: Van 100. Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı. Çete ilerideki operasyonları için bir prova yapmak istiyordu. Rektörün hapse atılması gerekiyordu. Tek başına olursa kimse inanmaz deyip Arpalı’yı da işin içine..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Enver Arpalı: Van 100. Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı. Çete ilerideki operasyonları için bir prova yapmak istiyordu. Rektörün hapse atılması gerekiyordu. Tek başına olursa kimse inanmaz deyip Arpalı’yı da işin içine kattı kurgucular. Yolsuzluk suçlamalarını kendine yediremedi, her duruşmada ağladı, tutukevinde intihar etti. 8 yıl sonra dava beraatle sonuçlandı.

Kuddusi Okkır: Yok yere tutuklandı, savcı/hakim/doktor ekibince kanser edildi, tedavi edilmedi, öleceğini anlayınca tahliye ettiler, birkaç gün içinde hayata veda etti. Ergenekon manyaklığının karar günü “hakim”ler duruşmanın izlenmesini yasaklamıştı, Silivri’de yolun kesildiği noktada tarlada dikiliyordum, kenara oturmuş bekleyen bir hanım gördüm, Okkır’ın eşiydi, onu da içeri almıyorlardı! CHP milletvekili Ali Özgündüz arabasıyla geldi, hanımefendi ona kendini tanıttı, Özgündüz içeri buyur etti, maktulün eşi bindi diye arabayı engellemeyi çalışan jandarmanın üstüne sürdü, içeri girebildiler.

Uçkun Geray: Diyabet hastasıydı, bypass geçirmişti, gözaltına alındı,  İstanbul’dan Konya’ya, oradan Adana’ya sevk  edildi, ilaçları aksadı, tansiyon kontrolden çıktı, birkaç ay içinde öldü. Çetenin öldürdüğü en büyük adamlardan biriydi Uçkun hoca.

Olgun Ural: Astsubay mülakatlarının yapıldığı bölümün başındaki subaydı. Orada onlardan birisi olmalıydı oysa. Ergenekon’da adını geçirdiler. İntihar etti.

Türkan Saylan: Bu dünyaya iyilik için gelmiş bir melekti. Kemoterapi günü evini bastılar. Başbakana roketatarla suikast düzenleme şüphesi var diye bu arama kararına imza atan “hakim”, sonra Balyoz “mahkemesi”nin başkanlığına atanarak ödüllendirildi.

Ali Tatar: Ailesine “Bu haksızlık ve hukuksuzluk sonucu o deliğe bir daha girmektense mezara girmeyi tercih ederim.” diye yazıp tetiği çekti. Tutuklama gerekçesi yalandı tabii.

Berk Erden: Namusuna dil uzattı şerefsizler. İntihar etti. Yetmedi, internete koyarak adamın intiharına sebep oldukları uyduruk görüntüleri bir CD içinde başka bir masumun evine yerleştirdiler, gazetelerinde “bakın orada bulduk” dediler.

Erhan Göksel: Gözaltına alınmasından 3 ay sonra babası vefat etti. Tüm bilgisayarlarına el koydular ve iade etmediler. 29 kişiyi işten çıkarmak zorunda kaldığına yandı. Ekmeğini kazanmak için yurtdışına çıktı, bir otelde öldü.

İlhan Selçuk: 83 yaşında gözaltına alındı, 2,5 gün sandalyede sorgulandı, o sırada kalp krizi geçirdiği farkedilmedi, Abdullah Gül’ün ısrarıyla tutuksuz yargılanmak üzere bırakılması Zekeriya Öz’ün içine dert oldu. Gözaltının verdiği hasar sonraki tedaviye rağmen giderilemedi, hakkında iddianamede “evrim teorisine inanır” yazılmış bir Ergenekon sanığı olarak hayata gözlerini yumdu.

Engin Aydın: Cumhuriyet Ankara Bürosu’nu telefonla her arayışını “örgüt üyesi Balbay’la irtibatına delil” sayıp tutukladılar. Silivri’den çıktıktan iki ay sonra akciğer kanseri saptandı. “İnşallah savunmamı yapacak zamanım olur. Kendimi anlatabilirim” diyordu. Olmadı.

Kaşif Kozinoğlu: Tümüyle sahte olan Odatv “delil”lerine “MİT bağlantısı” olsun diye onun adını da eklemeyi uygun gördüler. Afganistan’da görevdeydi, uçağa atlayıp geldi, hemen tutukladılar. Hapiste can verdi.

Ali Tarık Akça: Adı Gölcük’te savcının eliyle koymuş gibi bulduğu dijitallerde geçti, Balyoz sanığı oldu. 50 yaşında intihar etti.

Mehmet Haşimoğlu: Sahte delille “Batı Çalışma Grubu üyesi” diye tutuklandığında sağlığı yerindeydi. Haziran’da ameliyat oldu, Ağustos’ta öldü. 52 yaşındaydı.

Halil Yıldız: Balyoz yalanından 2 yıl 8 ay yok yere hapis yattı. Tahliye olduktan üç hafta sonra merdiven çıkarken fenalaştı, düştü, vefat etti.

Murat Özenalp: Hapishanede ailesinin önünde beyin kanaması geçirdi. O yoğun bakımdayken başka bir hapishanede kanser edilen Amiral Cem Aziz Çakmak hasta yatağından  “Dostum ve kardeşim Murat, seninle bir çok güçlüğün üstesinden birlikte geldik. Şimdi sakın beni yalnız bırakma!” diye mesaj yolladı. Murat Albay öldükten sonra o zamana dek gerçekleri sakladıkları küçük kızına Balyoz’u anlattılar, haberleri gösterdiler. “Babam kahramanmış, keşke 10 Kasım’da ölseydi… Ama 1 Mayıs da güzel bir gün, bayram ya!” dedi. Çakmak Amiral Balyoz’da beraat haberi geldiği gün “Şimdi Murat’ı mezarından kaldırsınlar, bana da ciğerimi geri versinler!” diyecekti.

Sadettin Doğan: Kardak kahramanı. Poyrazköy iftirasından sonra TSK’den ayrılıp çalışmaya gittiği Somali’de bir silahlı saldırıda öldürüldü.

Mehmet Koral: Ergenekon “mahkeme”sine sakince hapiste kanser oluşunu ve savsaklanışını anlatırken izledim. O gün de bırakmadı “hakim”ler. Çok geç olduktan sonra tahliye oldu. Bu yıl hayata veda etti.

Hüseyin Görüm: Silivri’de dört yıl tutuklu kaldı. Mart ayında kanserden vefat etti.

Muzaffer Tekin: Kıbrıs kahramanı. Ergenekon’da en çok tutuklu kalanlardan. Duruşma aralarındaki şık ve neşeli halini, eşiyle şakalaşmalarını hep hatırlayacağım. Kanser edildi, bir kaç ay önce kaybettik.

Emcet Olcaytu: Önce müvekkili, sonra kendisi tutuklanan avukatlardan. Şeker hastasıydı. Duruşma aralarında cezaevine götürülüp iğnesini yapıyordu. Sonra da engizisyon savcılarıyla hakimlerine kan kusturuyordu! O haliyle iki yıldan uzun süre Silivri’de tuttular. Rahatsızlık ilerledi tabii. Haziran’da aramızdan ayrıldı.

Bu anlattıklarıma sebep olanların kimileri yıllardır isim isim belli. Sadece bir kısmı, onlar da başka gerekçelerden hapiste. Ortadaki gerçek suça ilişkin bir soruşturma var mı yok mu belli değil, diğer suçlular da aramızda dolaşmaya devam ediyor. Türk adaleti! Orada mısın?

Cem Say

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.