ORÇEV, “BOZTEPE İÇİN ÖZEL İMAR ŞART” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ORÇEV, “BOZTEPE İÇİN ÖZEL İMAR ŞART”

Bu haber 15 Mayıs 2024 - 12:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ORÇEV, “BOZTEPE İÇİN ÖZEL İMAR ŞART”

Ordu Çevre Derneği Boztepe’nin betonlaşmasının artması üzerine yaptığı açıklamada, “Boztepe için özel bir imar planı yapılmadığı sürece betonlaşma engellenemez. Boztepe rant sahası haline getirildi.” vurgusu yaptı.

COŞKUN ÖZBUCAK

Boztepe’ye yapılan “kızak projesi” nedeniyle Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, “Boztepe rant sahası oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi turizm atılımı adıyla doğal yaşama zarar veriyor. Tartışmadan “ben yaptım oldu” mantığıyla doğallık yok ediliyor.” denildi.
Bina kamufle edilecekmiş
ORÇEV Yönetim Kurulunun açıklamasının devamında da, “Otellerden sonra kızak adıyla yapılan projenin yeri doğru bir seçim değil. Ordu’da deniz manzaralı otoparktan sonra deniz ve şehir manzaralı kızak projemiz de oldu. Kızak yanında kafeterya adıyla yapılan yapı ise en büyük hançer olmuş. Ahşap bir kafeterya yapılabilme olanağı varken şu an görünen iki katlı yapı kabul edilemez. Bir de OBB Başkanı Güler, yapının ve kızağın kamufle edileceğini de söyleme gafletinde bulundu. Yani Boztepe yamalı bohçaya dönüştürülecek.” denildi.
Parça parça yok oluyor
Boztepe’nin korunmasının şart olduğu belirtilen açıklamada, “Öncelikle vurgulayalım ki, Boztepe korunmalıdır. Bu nedenle de özel bir imar planı hazırlanmalıdır. Boztepe’yi rant kapısı görenler parça parça projelerle betonlaşmayı hızlandırmaktadır. Her yapı, yenisini davet ediyor. Boztepe’de sarı öküzü vermemek için geç kalınmış değil. Partileri, sendikaları, odaları, dernekleri; entelektüelleri, aydınları Boztepe’ye sahip çıkmaya çağırıyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni de tepkileri, eleştirileri dikkate almaya davet ediyoruz. Bu sorunda gösterdi ki bir an önce demokratik işleyişi olan bir Kent Konseyi kurulmalıdır. Bu tür projeler burada tartışılabilsin ki, yaşanabilir bir şehir için ortak akıl oluşturulabilsin.” vurgusu yapıldı.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş