Orta Okulda Bakın Teneffüs Zili Ne Çalıyor

Niğde 19 Mayıs Ortaokulunda öğrencilere, Ramazan ayı boyunca teneffüste ilahiler dinletildi. Ramazan sonrası da uygulama devam etti. Hâlâ okul teneffüslerinde zil olarak ilahiler çalmaya devam ediyor. Öğretmen ve veliler ise..

Orta Okulda Bakın Teneffüs Zili Ne Çalıyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Niğde 19 Mayıs Ortaokulunda öğrencilere, Ramazan ayı boyunca teneffüste ilahiler dinletildi. Ramazan sonrası da uygulama devam etti. Hâlâ okul teneffüslerinde zil olarak ilahiler çalmaya devam ediyor. Öğretmen ve veliler ise uygulamaya tepkili. İlahi dinletilen 19 Mayıs Ortaokulu Müdürü Veysel Aşgın Niğde Ensar Vakfının kurucuları arasında yer alıyor ve vakfın eski başkanı.

Gazetemize konuşan bir öğretmen, “Pedagojik ve psikolojik açıdan çocuklar yetişkin bireyler değildir. Soyut kavram yetisinin gelişmediği evrede olan çocuklar bilinç altlarına yüklenen bu müziklerle sağlıksız ruh halleri göstermeye başladı. Kimisi geceleri kabuslar görüyor; kimi de dalga geçerek duygularını bastırıyor. Okulda bu durumdan başta öğrenciler olmak üzere herkes rahatsız” dedi. Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne müdahale çağrısında bulunan öğretmen “Niğde halkının çocukları sahipsiz değildir ve hiçbir zaman da sahipsiz olmayacaktır” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.