Ortaokul çocuklarına taciz iddiaları ortalığı karıştırdı. Rize milli eğitim müdür Emen ise susuyor - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Ortaokul çocuklarına taciz iddiaları ortalığı karıştırdı. Rize milli eğitim müdür Emen ise susuyor

Bu haber 23 Haziran 2023 - 15:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ortaokul çocuklarına taciz iddiaları ortalığı karıştırdı. Rize milli eğitim müdür Emen ise susuyor

kuzeyteve-Görülmüş şey değil! Küçük yaştaki Öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında kamu davası açılan öğretmen yaşanan taciz olayı sonrası terfi ettirilerek müdür yardımcısı olarak adeta ödüllendirildi.

ÖĞRENCİ VELİLERİ BİR YIL ÖNCE ŞİKÂYETTE BULUNMUŞ MİLLİEĞİTİM MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRMİŞTİ”

Rize’nin Pazar ilçesindeki Ahmet Tahakılıç Ortaokulu’nda görevli sosyal bilgiler öğretmeni (…)  hakkında, öğrencilere yönelik cinsel taciz ve istismar suçlamasıyla 2021 yılında suç duyurusunda bulunulmuştu. Öğrencilerin ve ailelerinin suç duyurusu üzerine Rize milli eğitim müdürlüğü müfettiş görevlendirerek öğrenciler ve velilerin öğretmen hakkındaki şikâyetleriyle ilgili soruşturma başlatmıştı.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılında yaşandığı iddia edilen şikâyete konu taciz olayı ile ilgili Rize milli eğitim müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişlerin yaptığı soruşturma kapsamında ifade veren bir öğrenci velisi Anne (ismi bizde saklı) müfettişlere taciz olayı ile ilgili verdiği ifadede neler söylediğini şu sözlerle ifade etti.

“KIZIM VE BEN MÜFETTİŞLERE POLİSE İFADE VERMİŞTİK”

“Çocuğum okulda başarılı bir öğrenci olarak bilinir 2021-2022 yılının eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde kızım okuldan uzak kalmak istemesi ve okula gitmek istememesi üzerine rahatsız oldum ve kendisine nedenini sordum. Kızım bana şikayet ettiğimiz öğretmenle ilgili savcılığa verdiğimiz ifadelerin aynısını o tarihte milli eğitimden gelen müfettişlere ayni şekilde tek tek anlatmış ifadesini de okutup imzalatmıştı. Bende müfettişlere ardından polise konuyla ilgili ifade vermiştim”

“TACİZLE SUÇLANAN ÖĞRETMENİ NEDEN TERFİ ETTİRDİNİZ?”

Rize İl milli Milli Müdürü Engin Emen ‘e soruyoruz. Çocuk yaştaki öğrencilerine tacizde bulunan ve o nedenle savcılıkça cinsel istismar suçuyla cezalandırılması istenen bir öğretmeni hangi amaçla öğretmenlikten terfi ettirip bir başka okulda müdür yardımcısı olarak atıyorsunuz?

Pazar Ahmet Tahakılıç ortaokulu sosyal bilgiler öğretmenin 11 yaşındaki beş kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiası dava açılmış olması kamuoyunda şok etkisi yaparken, vatandaşlar bu öğretmenin nasıl oluyor da İl Milli Eğitim Müdürlüğünce terfi ettirildiğini sorguluyor.

Öğrenciler öğretmenlerinin kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu önce sınıf öğretmenlerine anlattığını, sınıf öğretmeninin olayı okul idaresine anlattıktan sonra konunun Milli Eğitim Müfettişlerine intikal ettiğini belirten öğrencilerin ailelileri çocuklarının müfettişlere savcılık ifadelerinde verdikleri ifadelerin aynısını vermesine rağmen bu öğretmenin cezalandırılması yerine Pazar ilçesindeki Ahmet Tahakılıç Ortaokulundan Ardeşen Alparslan ilköğretim okulu ardından köprüköy ilk okuluna  müdür yardımcısı yapılması karşısında şaşkınlar. Umarız İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda bir açıklama yaparak kamuoyunu aydınlatır.

Öte yandan Rize il milli eğitim müdürü Engin Emen’in yaşananlarla ilgili açıklama yapması  bekleniyor..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA