betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Rant İçin Değil Halk İçin Belediye! Sokaktayız

Basın açıklamasını Hopa Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi üyesi ve ÖDP İlçe Başkanı Nefise YENİGÜL okudu. YENİGÜL,’ Hopa Belediyesi’nde 20/03/2014 tarihinde ihaleye (RANTA) verilen mülkiyeti Hopa Belediyesine ait olan TURAN..

Son Güncelleme: Whatsapp

Basın açıklamasını Hopa Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi üyesi ve ÖDP İlçe Başkanı Nefise YENİGÜL okudu. YENİGÜL,’ Hopa Belediyesi’nde 20/03/2014 tarihinde ihaleye (RANTA) verilen mülkiyeti Hopa Belediyesine ait olan TURAN ALTINTAŞ İŞ MERKEZİ’NDEKİ 122 adet dükkanın, 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 35/a maddesi kapalı teklif usulü (artırma) ile bedeli peşin alınmak üzere, şartname dâhilinde ayrı ayrı satışları planlanıyor. Seçimlere 10 gün kala YANGINDAN MAL KAÇIRIR zihniyetiyle ihaleyi yapmayı göze alan bir irade rantçı iradedir. YENİGÜL,’CHP belediye yönetimini CHP satış bürosu gibi kullanıyor. CHP’nin AKP zihniyetiyle hareket ediyor bu yüzden halkın ne düşüneceği umurlarında bile değil’ dedi. Halkın değil, parası olanın İrade olma anlayışı sergileniyor. Seçime az bir zaman kala böyle bir ihalenin yapılmasının kuşkular ortaya çıkaracağını söyleyen Nefise YENİGÜL, yapılması planlanan ihaleye sert çıktı.

“Şimdi Belediye Başkanı ve Encümenlerini uyarıyoruz. Bu ihaleyi yapmayın…!Gider ayak böyle bir tasarrufta bulunmanız doğru değildir. Etik hiç değildir. Kaldı ki inşaat da tamamlanmamıştır. İskân koşulları da henüz oluşmamıştır. Halkımız, “Bugüne kadar bekleyip niçin seçime az bir süre kala böyle bir ihale yapıyorlar?” diye soracak, bizim kuşkularımıza hak verecekler. Mücadelemize Omuz verecekler. Hopa’nın en temel sorunu haline getirdiğiniz SU PROBLEMİNİ dahi halledememiş olmanıza rağmen, yüzünüz kızarmadan gelecek planınıza bu soruna yer vermeniz elem vericidir.

Eminiz su deposunu da ihale ile satabileceğinize inansaydınız,122 adet irili ufaklı su deposu da yapardınız.

Neo-liberal AKP POLİTİKALARINDAN FAYDALANMAYA DEVAM EDEMEYECEKSİNİZ. YAP- SAT MANTIĞINA SON VERECEĞİZ.

Kimden neyi kaçırıyorsunuz ?

Yoksa ayak seslerimizden mi rahatsız oldunuz?

YENİGÜL,’Rantçıları teşhir etmek ve halkın vicdanında boğmak ‘Rantçı Değil Halkçı Yerel Yönetim’ şiarını ilke edinmiş Hopa Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi’nin olmazsa olmaz görevleri arasındadır. Hopa Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi Turan ALTUNTAŞ İş Merkezi’nin ranta açılmasına karşı hukuki mücadelesini başlatıyor. Aynı zamanda alanlarda fiili meşru müdafaa hakkımızı sonuna kadar kullanacağız’ dedi.

 Turan ALTUNTAŞ İş Merkezi Hopa Halkınındır.

 SATILAMAZ, SATTIRMAYIZ, SATAMAZSINIZ..!


Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.