Ressam Ayşe Uzunhasanoğlu “Resimlerimde anlatımımın içinde kadın var” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Ressam Ayşe Uzunhasanoğlu “Resimlerimde anlatımımın içinde kadın var”

Bu haber 24 Ağustos 2023 - 12:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ressam Ayşe Uzunhasanoğlu “Resimlerimde anlatımımın içinde kadın var”

Ressam Ayşe Uzunhasanoğlu Pirpir eserlerini, açtığı resim sergisi ile sanat severlerle buluşturdu. Ressamın son 5 yılda yaptığı kadın temalı 42 eser, 27 Ağustos’a kadar Fındıklı Turan Bulak Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek.

HABER:ARZU ERBAŞ – Ressam Ayşe Uzunhasanoğlu Pirpir’in 5 yıldır yaptığı eserler açılan sergide sanatseverlerle buluştu. Fındıklı Yeşil Altın Gümüş Deniz Festivali’nin kültür etkinlikleri kapsamında Turan Bulak Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan resim sergisi ilgi görüyor.  Kadın temalı 42 eserin yer aldığı sergi 27 Ağustos’a kadar açık kalacak.

Ressam Ayşe Uzunhasanoğlu Pirpir serginin ilgi gördüğümü belirterek “Resimlerimde anlatımımın içinde kadın var. Kendi dünyamı renklerle figürlerle yansıtmaya çalıştım. Renkleri sınırsız kullanmayı, biçimleri bozmayı seviyorum. Sanatçı kalıplara dahil olmamalı sanatında. Ben de kendi sanat serüvenimde özgün olmayı ilke edindim. Salonda son beş yılıma ait çalışmalarım var.

Toplam 42 adet eserle sergimi açtım. Ağırlıklı olarak akrilik ve yağlıboyanın yanı sıra suluboya ve linol baskı örneklerine de sergimde yer verdim.

Sergiye ilginin iyi olduğunu düşünüyorum. Sanatseverlerle eserler üzerine konuşuyoruz. Herkesin etkilendiği eser farklı. Resimler izleyici ile buluştuğunda hikayesi tamamlanıyor bence. Bunu görmek yaptınız işin güzelliğini arttırıyor.

Yerel yönetimlerin vizyonu çok önemli. Fındıklı Belediyesi unuttuğumuz festival coşkusunu yeniden yaşattı bize. Sanata, kültüre, spora alan açtı. Belediye siville işbirliği ile şahane salonlar yaptı.

Bu gördüğünüz sergi salonundan Rize de yok. Sanatçıların halkla buluşması, eserlerini sunacak mekanların olması toplumların estetik anlayışını yükseltir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş