Rize-Artvin havaalanı dün yine sos verdi

GENÇAĞA KARAFAZLI 14 Mayıs 2022 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği AJet Havayolları’nın 20 Nisan tarihli Rize-Artvin Pazar Havalimanı Ankara ve İstanbul uçuşlarını yoğun sis nedeniyle gerçekleştiremedi. Yaşanan olumsuzluk karşısında dayanamayan..

Rize-Artvin havaalanı dün yine sos verdi
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

14 Mayıs 2022 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği AJet Havayolları’nın 20 Nisan tarihli Rize-Artvin Pazar Havalimanı Ankara ve İstanbul uçuşlarını yoğun sis nedeniyle gerçekleştiremedi. Yaşanan olumsuzluk karşısında dayanamayan yolcular yer kabin ekibi arasında tartışma yaşandı.

Dün akşam Rize -Artvin, Pazar havalimanından Ankara ve İstanbul uçuşlarını gerçekleştirecek olan AJet havayollarına ait uçaklar yoğun sis nedeniyle uçuşu gerçekleştirememesi yolcuların tepkisine neden oldu. Yaşananlara tepki gösteren N…adlı bir yolcu yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

“AJet havayolları ile Akşam 20,15 saatlerinde yapılması gereken uçuşların gerçekleşmemesi üzerine yer kabin görevlilerinden bilgi edinmek istedik ancak görevliler bize bilgi vermedi. Saatlerce bekledik neden uçuş gerçekleşmediği konusunda bilgi edinmek için havaalanında hiçbir sorumlu bulamadık bu duruma birçok yolcu tepki gösterdi ve yer yer tartışma yaşandı, güvenlik görevlileri olayları yatıştırmaya çalıştı ancak, bazı yolcularla güvenlik görevlileri arasında da tartışma yaşanmasına neden oldu. Saatlerce havaalanında çaresizce bekletildik ardından gece saat 23 ,00’den sonra bizleri otellere yerleştirecekleri uçuşların yarın gerçekleştirileceği belirtildi ve onlarca yolcu otellere yerleştirilmek üzeri havaalanından götürüldü” dedi.

Öte yandan havaalanı yetkilerinden edinilen bilgilere göre uçuşların yoğun sis nedeniyle gerçekleştirilemediği ifade edildi.

Dünyada sadece 5 tane olan, Türkiye’de iki tane bulunan denize dolgu tekniğiyle inşa edilen Rize-Artvin Havalimanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 14 Mayıs 2022 yılında Açılmış Erdoğan törende şunları söylemişti., “Şu anda uçaklarımız boş gidip geliyor… Buradan Rizeli, Artvinli hemşehrilerime sesleniyorum. Bu uçaklar boş gidip gelirse bu ne Rizeliye ne Artvinliye yakışır”  Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından hemşehrileri uçakları ne kadar doldurduğu bilinmez ancak açılışını yaptığı havaalanında açıldığı günden beri sorunlar bir türlü bitmiyor. bölge insanın yeterli sayıda uçuşların yapılamadığı idari açıdan müdürlüğün hala Trabzon iline bağlı olduğu bir çok ile uçuşların hala gerçekleşmediği ,hizmet binasında kiralamaların oldukça yüksek olduğu ,yaşanan sorunlar karşısında yolcuların sorumlu hiç bir kimseye ulaşamadıkları iddiları sıkça gündeme geliyordu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.