Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in iki başkan yardımcısı AKP’den aday adayı oldu - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in iki başkan yardımcısı AKP’den aday adayı oldu

Bu haber 04 Aralık 2023 - 13:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in iki başkan yardımcısı AKP’den aday adayı oldu

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in iki başkan yardımcısı AKP’den aday adayı oldu

Gençağa Karafazlı

Siyasi partiler 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili çalışmalarını sürdürürken iktidar partisi AK Parti’de yerel seçim çalışmalarında aday belirleme süreci hız kazandı.

AK Parti’de, yerel seçim için belediye başkan adaylarını belirleyecek Aday Tespit Komisyonu’nun, aralık ayının ilk haftası kurulması planlanırken belediye başkanlığı ve il meclis üyeliklerine aday adayı olan isimlerde netleşmeye başladı.

Rize kamuoyunda 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Rize de hangi ismin belediye başkanı olacağı ve seçimlerden önce il başkanlığına hangi ismin atanacağı tartışmaları her geçen gün netlik kazanmaya başladı.

AKP genel merkez kaynaklarından edinilen bilgilere göre AK Parti Rize belediye başkanı Rahmi Metin’in yeniden Rize belediye başkan adaylığı kesinlik kazanırken, il başkanlığına son genel seçimlerde AKP’den 3. Sıra milletvekili adayı gösterilen ancak kazanamayan Yılmaz Katmer’in il başkanlığı görevine getirileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

AK Parti Rize belediye başkanlığı ile il başkanlığı konusunda görevlendireceği isimleri önümüzdeki günlerde açıklaması beklenirken  Rize  belediye Başkan Rahmi Metin’in iki başkan yardımcısı Muhittin Aydin Birsel Rize il meclis aday adayı Kemal Genç’in ise  İstanbul, Kartal ilçesi belediye başkanı olmak için aday adaylık başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

AK Parti temayül yoklamaları ve anket çalışmalarının ardından aday adaylık başvurusunda bulunan isimlerin hangisinin aday olacağını önümüzdeki günlerde açıklayacağı öğrenildi.

Kuzeyteve haber kaynakları edindiği bilgilere göre 4 yıldan beri Rize belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan Kemal Genç’in Kartal belediye başkanı olmak için aday adaylık başvurusunu bu ilçeden yapmasının temel nedeninin daha önce İstanbul deneyiminin olması her şeyden önce de Kartal ilçesinde Karadeniz ve özellikle Rizeli yurttaşların nüfus yoğunluğunun bulunması ve bu bölgede biliniyor tanınıyor olmasından kaynaklandığı öğrenilirken, diğer belediye bakan yardımcısı Muhittin Aydin Birsel ise belediye yerine siyasi alanda faaliyet içerisinde olmak istediği bu nedenle il genel meclisine aday olduğu geçmiş deneyiminden dolayı il meclis başkanlığı görevi üslenmek istediği AK Parti kaynakları ise Birsel’e il genel meclis üyesi seçilmesi durumunda il genel meclisi başkanlığı görevini yürütecek isim olarak görevlendirileceği gelen bilgiler arasında.

Öte yandan il meclis aday adayı Muhittin Aydin Birsel, belediye başkanlığı aday adaylığı için baş vuran Kemal Genç’in yasa gereği bulundukları belediye başkanlığı görevlerinden ise istifa etme zorunluluğu olmadığı öğrenildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA