Rize turizm il müdürü Alemdaroğlu görevinden uzaklaştırıldı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rize turizm il müdürü Alemdaroğlu görevinden uzaklaştırıldı

Bu haber 04 Kasım 2023 - 11:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rize turizm il müdürü Alemdaroğlu görevinden uzaklaştırıldı

kuzeyteve –
AKP’nin yerel siyasetçileri tarafından Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandığı 2020 yılında ilk iş olarak kendisini atayan AKP örgütlerine brifing verene bu nedenle kamuoyunda büyük tepki gören Esra Alemdaroğlu görevinden alındı. Alemdaroğlu il kültür turizm müdürlüğü hizmet binasında uzun yıllardan beri faaliyet yürüten neva park işletmesinin bulunduğu alanı ihaleye çıkartmış ihaleyi başka bir şirket alınca sıradan bir gerekçe ile ihaleyi iptal ettirmesiyle de gündeme gelmişti.
Alemdaroğlu göreve atanır atanmaz  ilk iş AKP örgütlerine brifing vermek oldu
Yerel medyada sürekli olarak eleştirilen eski müdür  Alemdaroğlu’nun yerine ise imam hatipli Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal atandı.
2012 yılında Rize İl Sağlık Müdürlüğü’ne psikolog olarak atanıp 2020 yılında Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü yapılan (Rize-1982) Esra Alemdaroğlu görevinden alındı. Alemdaroğlu’nun yerine (Çarşamba doğumlu-1974) Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal atandı.
İpekdal, 2013 – 2018 yılları arasında Trabzon Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü olarak görev yapmıştı.!
ADNAN İPEKDAL KİMDİR?
10.04.1974 tarihinde Samsun İli Çarşamba İlçesi’nde doğdu. Samsun Çarşamba Ağcagüney İlkokulu, Samsun İmam Hatip Lisesi’nde ve Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan İpekdal, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eski Türk Edebiyatı Bilim Dalı’nda yüksek lisans mezunu.
Aynı zamanda İlim Yayma Cemiyeti Samsun Şube Başkanı olan İpekdal, evli ve 4 çocuk babasıdır.
2003 – 2004 yılları arasında Samsun Kavak Çok Programlı Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni,
2004 – 2009 yılları arasında Samsun İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü,
2009 – 2011 yılları arasında Samsun İl Sosyal Hizmetler Müdür Vekili,
2011 – 2012 yılları arasında Samsun İl Sosyal Hizmetler Müdürü,
2012 – 2013 yılları arasında Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili,
2013 – 2018 yılları arasında Trabzon Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü olarak görev yaptı.
2018 – 2023 yılları arasında Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü
“YAZAR ONAY RİZE’Lİ BUROKRATLARI ELEŞTİRDİ”
Alemdaroğlu’nun görevden alınması ve yerine Rize’li olmayan bir ismin atanmasını Kaçkar medya grubu başkanı yazar Adnan Onay eleştirdi.
Onay “İstanbul’da, Ankara’da Rize Dernekleri, Federasyonları, vakıfları var. Bunlar zaman zaman bir araya gelir, toplantılar düzenlerler. Düzenlenen toplantılarda nice Rizeli bürokrat görüyoruz. Bu toplantılara katılanların yaptıkları konuşmalara bakıldığında kalpleri hep Rize için atıyormuş!
Ama nasıl oluyorsa, (bir Rizelinin görevden alındığı) Rize Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atanacak bir Rizeli bulamıyorlar !”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş