Rize’de Uyuşturucu Operasyonu!

Rize İl Jandarma Komutanlığında yapılan çalışmaların Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde imali kullanımı ve ticareti ile mücadele kapsamında 21 mart-04 nisan 2024 tarihleri arasında suç ve suç unsurlarının  ele geçirilmesi maksadıyla..

Rize’de Uyuşturucu Operasyonu!
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize İl Jandarma Komutanlığında yapılan çalışmaların Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde imali kullanımı ve ticareti ile mücadele kapsamında 21 mart-04 nisan 2024 tarihleri arasında suç ve suç unsurlarının  ele geçirilmesi maksadıyla şüpheli şahıslara ait ev,eklenti ve araçlara adli arama faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

İcra edilen arama ve faaliyetleri neticesinde;(1,564) Gram Esrar Maddesi,(31) Gram Metamfetamin,(593) Gram Bonzai,(8) adet Uyuşturucu Kullanma Aparatı,(1) adet Esrar Öğütme Aparatı,(12) adet Tabanca Şarjörü,(138) adet Tabanca Fişeği,(5) adet Ruhsatsız Av Tüfeği,(255) adet Av Tüfeği Fişeği,(3) adet Cep Telefonu ele geçirilmiştir.

Rize İl Jandarma ve Emninet Güçlerinin göstermiş olduğu faaliyet ve çalışmalar da (12) şüpheli hakkında adli ve idari işlem başlatılmış (4)’ü tutuklanmış olup ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştır.

Rize İl Jandarma Komutanlığının halkın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla suç ve suçlarla mücadele için çalışmaya büyük bir kararlılıkla devam edileceğini öne sürdü.

Rize İl Jandarma ve Emniyet Güçleri Müdürlüğünün 1 ocak-1 nisan tarihleri arasında önleyici faaliyetler kapsamında;

*Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, “En İyi Narkotik Polisi; Anne, Narkorehber, Gençlik Modülü, Met Fotoblok” faaliyetleri kapsamında toplam 52 oturumda 2.925 kişiye (690 anne ve anne adayı) ulaşılarak uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelede etkinliğin artırılması amacıyla eğitim verilmiştir.

Narkonokta faaliyeti kapsamında ise vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda toplam 650 kişiye ulaşılarak bilgilendirme amaçlı el broşürü dağıtılmıştır.

*Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda “Güvenli İnternet, Dolandırıcılık, Evden Hırsızlık, İşyerinden Hırsızlık ve İletişim Yoluyla Dolandırıcılık” konularında vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda 5.500 kişiye ulaşılarak bilgilendirme amaçlı el broşürü dağıtılmıştır. Ayrıca Polis Meslek Tanıtımı faaliyeti ve Mahalle Polisliği çalışmaları kapsamında 139’u özel gereksinimi olan öğrenci olmak üzere toplam 1.369 öğrenci ziyaret edilerek bilgilendirme faaliyetleri yapılmıştır.

*Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, 6.798’i çocuk olmak üzere toplam 15.182 kişiye “Çocuklar İçin Güvenli Trafik, Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimi, Okul Servis Sürücüsü ve Rehber Personele Yönelik Eğitim, Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi”  gibi bilgilendirme faaliyetleri düzenlenmiştir.

*Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, “Siber Zorbalık, Sosyal Medya Bağımlılığı, Dolandırıcılık, Yasadışı Bahis, Mobil Bankacılık” gibi konularda toplam 19 etkinlikte 1.774 kişiye eğitim/seminer düzenlenerek bilgilendirme yapılmıştır. Yine bu kapsamda vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda stant kurularak 11.822 kişiye ulaşılarak broşür dağıtılmış, toplamda 13.596 kişiye yönelik bilgilendirme faaliyetleri yapılmıştır.

*Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, toplam 830 adet broşür dağıtılarak vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda (KADES) kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına bilgilendirme faaliyetleri yapılmıştır. Yine bu kapsamda 119 kişiye aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele ve dolandırıcılık gibi konularda seminer düzenlenerek bilgilendirme faaliyetleri yapılmıştır.

*Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, “Gençlik ve Güvenli Gelecek Projesi” kapsamında toplam 12 etkinlikte 1.370 öğrenciye yönelik eğitim/seminer düzenlenerek bilgilendirme faaliyetleri yapılmıştır.

Rize İl Jandarma ve Emniyet Güçleri bu çalışma ve faaliyetlere aralıksız olarak devam edecektir.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.