Rize’ye Yeni Acil İnşası Son Hız Devam Ediyor

Geçtiğimiz sene Kasım ayında yıkımı gerçekleşen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Araştırma Hastanesi Acil Servis binası yerine yeni yapılan Acil Servis inşa çalışmaları son hız devam ediyor. “EN BÜYÜK KATKININ YOĞUN..

Rize’ye Yeni Acil İnşası Son Hız Devam Ediyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Geçtiğimiz sene Kasım ayında yıkımı gerçekleşen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Araştırma Hastanesi Acil Servis binası yerine yeni yapılan Acil Servis inşa çalışmaları son hız devam ediyor.

“EN BÜYÜK KATKININ YOĞUN BAKIM KAPASİTESİNİ ARTTIRMAK OLACAĞINA İNANDIK”

Konu ile ilgili muhabirlerimize açıklamalarda bulunan RTEÜ Rektör’ü Yusuf Yılmaz şunları ifade etti: “Acilde bir hasta yoğunluğu vardı, bu nedenle acilin kapasitesinin artması gerektiğini analiz ettik. Bu genelde her ilde de böyledir. Yoğun bakımlarda da aynı şekilde bir dönem olur ki kapasitenin üç katına ihtiyacın olabilir. En büyük katkının acilin ve yoğun bakımların kapasitesini arttırmak olacağına inandık.

“ACİL SERVİS METREKARE OLARAK ÜÇ KATINA ÇIKACAK”

Yaptığımız proje acil servisi metrekare olarak neredeyse üç katına çıkartıyor alan olarak ve modern bir bina şeklinde yapılıyor. 12 tane ek erişkin yoğun bakım yatağı olacak, ayrıca bir diğer sorun yeni doğan yoğun bakım ihtiyacımız da vardı yaklaşık yine 12 tane yatak da yeni doğan ihtiyacımızı karşılayacak. Mümkün olduğunca kapasiteyi arttırma eğiliminde olacağız.”

“ŞEHRİMİZİN EKSİĞİNİ BİRLİKTE GÖRECEĞİZ”

Yeni Şehir Hastanesi yapıldığında mevcut Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nin durumu sorulduğunda ise: “Bir hastane sonuna kadar kullanılır, yeter ki boş yatak kapasitemiz olsun. Hasta yatırmaktan yana hiçbir derdim olmasın, bu binayı da işletebileyim. Ama diyelim kapasite fazlasıyla yetti ki ben bu şekilde düşünmüyorum Rize göç alan bir yer. Deneyimlerimle gördüm sayısal istatistikle konuşmuyorum, yaz döneminde gördük ne kadar fazla sayıda giriş oluyor. Nüfus neredeyse iki katına rahat olarak çıkıyordur. Biz Rize’de şartları iyileştirelim bu yine vatandaşa hizmet olacak. Bu görev sadece kamudakilere ait değil her birimiz bir birey olarak birlikte bir çaba içerisinde olmalıyız. Başarı öyle gelecektir. Şehrimizin eksiğini birlikte göreceğiz.” Dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.