RTÜK BAŞKANINDAN FETÖ İLTİSAKLI ÇAY TV’YE ÖVGÜ ÜLKEDE NELER OLUP BİTTİĞİNİN ÖZETİ GİBİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RTÜK BAŞKANINDAN FETÖ İLTİSAKLI ÇAY TV’YE ÖVGÜ ÜLKEDE NELER OLUP BİTTİĞİNİN ÖZETİ GİBİ

Bu haber 12 Kasım 2023 - 22:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RTÜK BAŞKANINDAN FETÖ İLTİSAKLI ÇAY TV’YE ÖVGÜ ÜLKEDE NELER  OLUP BİTTİĞİNİN ÖZETİ GİBİ

RTÜK RİZE’DE TOPLANTI YAPMIŞ!

RTÜK’ÜN RİZE  PROGRAMI ÜLKEDE NELER OLUP BİTTİĞİNİN ÖZETİ GİBİ

Radyo Televizyon Üst Kurulu önceki gün RİZE’de  çevredeki 19 ilin radyo ve televizyonunun davetli olduğu bir toplantı düzenlemiş. RTÜK Yerel ve Bölgesel yayıncılar için  toplantı düzenlemiş ama yereldeki radyo ve televizyonların dışında yer alan yereldeki basın mensuplarını bu toplantıya davet etmemiş. Toplantıyı haber alanlar yerel gazetecilerin bazıları fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla davetsiz olarak, görevleri adına oradaymış.

Bana gelince: haberim olduğu halde bu toplantıya katılmayı düşünmedim. Bunun nedenlerinden biri taraflı yaklaşımlarıyla muhalif medyaya ceza kesmek için fırsat kollayan RTÜK’ün bugüne kadar yerel medyanın korunması için kılını dahi kıpırdatmadığını biliyor ve bu tip toplantıların “faaliyette görünme” ötesinde bir işlevinin olmadığını biliyordum. Aldığım bilgilere göre de bu toplantı öncekiler gibi sonuçsuz, rutin toplantılardan biri oldu.

“RİDEF GELİRLERİNİ ZİMMETİNE GEÇİRDİĞİ İÇİN AĞIRCEZADA YARGILANMIŞ”

Toplantıya asıl katılmama nedenim ise RTÜK’ün bu toplantıda işbirliği yaptığı bazı kuruluş yöneticilerinin şaibeli olmalarıydı. RTÜK’ün katkılarından yararlandığını duyurduğu TİMBİR adlı birliğin başında olan ve toplantıda açış konuşmasını yaptığını öğrendiğim Süleyman Basa adlı kişinin daha önce başkanlığını yaptığı RİDEF (Rize Dernekleri Federasyonu) adlı derneğin gelirlerini zimmetine geçirmek suçundan ağır cezada yargılanmıştı. Bu süreci haber yapmış birisi olarak RTÜK gibi bir kuruluşun böyle birileriyle nasıl işbirliği yaptığını anlayabilmiş değilim. Asıl kadrosu TBMM’de olan bu kişinin basınla hiçbir ilişkisi olmamasına rağmen basın birliğinin başında bulunması kuşkusuz geçmiş hafızaların tazelenmesine yol açıyor. Anlaşılan Basa çok maharetli birisi ve kadrosu Mecliste bir memur olsa da her tarakta bir bezi var. Kendisi jeoloji mezunu ama Deprem Bilimi Uzmanı, TFF Temsilciler Kurulu Üyesi, İMEF Başkanı. AKK, TİMBİR Başkanı, TKKB Genel Sekreteri, Ankara’da CHP’li Belediyede Kent Konseyinde  yani birçok yerin vazgeçilmezi. RTÜK, yolsuzlukla yargılanmış olan  Basa’da büyük bir yetenek görmüş olmalı ki, onunla sıkı bir işbirliği içerisinde ve Rize toplantısında da ona gereksinim duymuş!


RTÜK toplantısına katılmayışımın en önemli bir başka nedenine gelince: Süleyman Basa’nın da programlar yaptığı FETÖ iltisaklı bir  televizyon olup FETÖ’den arandığı için ABD’ye kaçan Cemal Külünkoğlu’nun asıl sahibi olduğu ÇAY TV’nin bu toplantıda düzenleyicilerden biri görüntüsündeki rolü.!

Nitekim: RTÜK Başkanı ve bazı RTÜK temsilcilerinin program öncesi ve sonrasında FETÖ iltisaklı ÇAY TV ziyaretleri adeta midemi bulandırmıştı. Hatırlanacağı gibi bu televizyonun Yönetim Kurulu Başkanı olup ABD’ye kaçan ve burada  FETÖ’ye ait bir şirketi yönetmenin yanı sıra ,mahkemelerdeki FETÖ’cu ifadelerinden ileri düzey bir FETÖ’cu olduğu anlaşılan Cemal Külünk hakkında suç duyurusunda bulunmuş olmamdı. Bu konuda Cemal Külünkoğlu hakkında İstanbul 24. Ağır Ceza’da  dava açılmış yargılanıyor olmasına rağmen RTÜK yetkililerinin el değiştirmemiş olan bu televizyonu ziyaret edip, bunları gururla paylaşmaları tarafımdan kabul edilebilecek bir şey değildi…

RTÜK Başkanı tarafından övgüler düzülen Hasan Yavuz Bakır’ın da FETÖ iltisaklı ÇAY TV’nin Genel Müdürü olması.
Konunun bir başka ilginç tarafı ise: RTÜK Başkanı tarafından övgüler düzülen Hasan Yavuz Bakır’ın da FETÖ iltisaklı ÇAY TV’nin Genel Müdürü olması.. Toplantıda , “Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı” sıfatıyla konuşturulan, iltifat edilen Hasan Yavuz Bakır da tıpkı Basa gibi on parmağında on marifet olanlardan biri. Hem FETÖ iltisaklı ÇAY TV’nin Genel Müdürü, hem Basın Kartları komisyonunda, hem Ç.RİZESPOR’UN BASIN sözcüsü, hem de Anadolu Yayıncılar Derneği adlı derneğin Başkan yardımcısı..  Sektörde parmak sayısı kadar üyesi olan sıradan derneklerden birisi olmasına rağmen edindiğim bilgilere göre bu dernek haber ajansı işine girip Devlet kurumlarından  her ay milyonlarca destek alıyormuş. Yayıncıların hakkında bin bir usulsüzlük ihbarında bulunduğu bu dernek nedense RTÜK tarafından da büyük ilgi görüyor!

İşte, bu saydığım nedenlerden dolayı bu programa katılmam mümkün değildi.!

Fotoğraf ve videolardan gördüğüm kadarıyla  yayıncılar da benim gibi bu toplantıya katılmayı uygun bulmamışlar. RTÜK 19 ilin Radyo ve Televizyonlarını toplantıya davet ettiğini açıklamış olmasına rağmen salonda olanlar toplantıya yayıncılardan ilgi olmadığını anlamaya yeterli.. Salonda bulunanların  birçoğunun davetli   yayıncı kuruluşlardan olmadığı da açık.

Sonuçta: “RTÜK bu toplantıyı ne için ve kimin için yaptı?” diye sorulunca verilebilecek hiç de olumlu bir yanıt yok..!

Bu tabloya suskun kalınması ise  RİZE Basınının nasıl bir durumda olduğunun bir göstergesi…!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş