Saltuk Deniz “Rize de ittifak partileriyle görüşmelerimiz sürüyor beraber daha çok belediye kazanacağız” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Saltuk Deniz “Rize de ittifak partileriyle görüşmelerimiz sürüyor beraber daha çok belediye kazanacağız”

Bu haber 30 Eylül 2023 - 10:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Saltuk Deniz “Rize de ittifak partileriyle görüşmelerimiz sürüyor beraber daha çok belediye kazanacağız”

CHP Rize İl Başkanı Deniz “Ekonomik krize karşı ofislerde değil almalarda olacağız”

GENÇAĞA KARAFAZLI

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milletvekili adayı olmak için CHP Rize il başkanlığı görevinden istifa eden ancak aday gösterilmeyen Saltuk Deniz 6 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşen il kongresinde yeniden CHP Rize il başkanlığına seçildi. İl başkanlığı görevine yeniden seçilen Saltuk Deniz, CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu, kadın kollara başkanı Berrin Piyadeoğlu ve Belediye meclis üyesi Nurten Çembereci, parti il yönetim kurlu üyeleri ile beraber Rize de görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

“EKONOMİK KRİZE KARŞI OFİSLERDE ODALARDA DEĞİL ALANLARDA BASIN AÇIKLAMASI YAPACAĞIZ”

İl kongremizi yaptık. İl kongremizi yaptığımız zaman ilk fırsatta basın açıklamalarımızı, meydanlarda ki basın açıklamalarımızı hayata geçireceğimizi söylemiştik. İlk fırsatta da basın açıklamalarımızı yaparak “Bezduk, darlanduk” serimizi yeniden başlatmış olduk. Şimdi Türkiye’nin içinde yaşamış olduğu ekonomik kriz, özellikle son yaşanan zamlar. Emekliye yapılmayan ücret artışları, işçilere yapılmayan ücret artışları, memurların içinde bulunmuş olduğu durum, çay üreticisinin içinde bulunmuş olduğu durum artık tepkilerimizi daha yoğun ve daha kitlesel bir şekilde yapma zorunluluğu ortaya çıkarıyor. Bulunduğumuz yerlerde odalarda, ofislerde açıklama yapmaktansa her zaman olduğu gibi bundan sonra da meydanlarda basın açıklamalarımızı yapmaya devam edeceğiz.

“ÇAY ÜRETİCİSİ HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA MAĞDUR EDİLDİ”

Bundan bir sene önce de aynı şeyi söylemiştik, demiştik: eğer bu zamlara karşı çıkmazsak bundan sonra çok daha büyük zamlarla karşılaşırız demiştik. Bugün de gerçekleşmiş olduğunu görüyoruz. Bir yıl boyunca, özellikle seçimlerden sonra bile baktığımız zaman özellikle çay üreticisi için hiçbir şeyin değişmediğini aynı koşulların giderek daha artan bir şekilde çay üreticisinin mağdur edildiğini hep beraber görüyoruz.”

“BELEDİYE MECLİS ÜYEMİZ BELEDİYE UYGULAMALARI İLE İLGİLİ RAPOR HAZIRLIYOR”

Belediye de tek bir meclis üyemiz var (Nurten Çembereci) Arkadaşımız elinden geldiği kadar mücadelesini veriyor. Zaten konuşacak şimdi kendisi bir rapor hazırlıyor. Yani belediyenin şu ana kadar ki olan çalışmalarıyla ilgili bir rapor hazırlıyor. Bu raporu burada hep birlikte kamuoyunun önüne getireceğiz, hatta alabilirsek, tedarik edebilirsek şu an mecliste yayımlanan tüm kararların bir çıktısını alıp bunu kitapçık haline getirip sizlere de dağıtacağız. Yani şu tarihte şu alınmış, bu alınmış, bunlarla ilgili de bir çalışmamız var. Önümüzdeki dönem tabi tek olan belediye meclisi sayımızı tabi ki arttıracağız ama asıl hedefimiz belediye başkanlığını kazanmak

.

“RİZE DE İTTİFAK PARTİLERİYLE GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR BERABER DAHA ÇOK BELEDİYE KAZANACAĞIZ””

Aday belirleme süreciyle ilgili olarak sayın vekilimiz anlattı, aynı görüşleri paylaştığımız için tekrar benim söylememe gerek yok. Rize’nin her tarafından ittifak partileriyle de görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yapabildiğimiz yerlerde, ittifak yapabildiğimiz yerlerde ittifak yapabilir; bazı yerlerde tek başımıza girebileceğimiz yerler olabilir. Bunlar Rize’de o günün şartları içerisinde bir seçim stratejisi olarak bunları hayata geçireceğiz. 2019 yılı seçimleri aslında AKP’nin Rize’de en çok gerilediği dönemdi. Fındıklı’da 1 belediye kaybetmişlerdi, 3 yerde de MHP’ye kaybetmişlerdi. 4 belediyeyi kaybetmişlerdi. Bu dönem AKP’nin daha çok belediye kaybettiğini ve Cumhuriyet Halk Partisinin ve ittifak ortaklarımızın, yani beraber yürüyeceğimiz arkadaşlarımızın daha çok belediye kazanacağı bir döneme geçeceğiz. Bunu hep birlikte yaşamış olacağız.

“ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜYÜZ RİZE’DEN BİR VEKİLİMİZ VAR”

Şu ana kadar Rize’de siyasi olarak neye söz verdiysem hemen hemen hepsini yerine getirdik. Bu sefer çok daha güçlüyüz, niye, vekilimiz var. Hep birlikte el ele vererek Rize de ki Cumhuriyet Halk Partisinin ve birlikte yola çıktığımız, çıkacağımız olan diğer arkadaşlarımızın, diğer partilerin daha çok vekil kazanacağı bir süreç olacak. Sadece belediye değil aynı zamanda yeni genel meclis sayılarımızı da arttıracağız. Çünkü genel meclis üyelikleri de önemlidir. Şu an iki tane var. Bunun sayısını en yüksek noktaya çekmek içinde aynı zamanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ve mümkün oldukça, sayın vekilim de katılacaktır bana; kadın belediye başkanı adayları çıkarmak gibi de bir düşüncemiz var.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş