betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Sedat Peker “İktidarla anlaşan kişiye her gün dava açılır mı?”

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla suçlanan Sedat Peker’in İstanbul’un Pendik ilçesinde dağıttığı ramazan kolisi nedeniyle iki kişiye daha dava açıldı. Peker’e yakın kaynaklar, “Kendisinin iktidarla anlaştığı iddia ediliyor. Anlaşan..

Sedat Peker “İktidarla anlaşan kişiye her gün dava açılır mı?”
Son Güncelleme: Whatsapp
Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla suçlanan Sedat Peker’in İstanbul’un Pendik ilçesinde dağıttığı ramazan kolisi nedeniyle iki kişiye daha dava açıldı. Peker’e yakın kaynaklar, “Kendisinin iktidarla anlaştığı iddia ediliyor. Anlaşan kişiye sürekli dava açılır mı?” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker Mart ayında Pendik’te ramazan kolisi dağıttığı gerekçesiyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı.

halktv.com.tr’den Seyhan Avşar’ın haberine göre iddianamede Peker’e yakın olduğu iddia edilen Yılmaz Günay, Şunkar Oğuzoğlu sanık olarak yer aldı. İddianamede Pendik’te yapılan operasyonla bini aşkın yardım kolisine el konulduğu, bu kolilerin üzerinde ise, “Reis Sedat Peker 1971 – Bir Umuttur Yaşamak Sedat Peker” ibaresinin yer aldığı belirtildi. Yardım kolilerinin ücretini ise açık kimlik bilgileri tespit edilemeyen Erhan Şahin isimli kişinin ödediği, bu isim hakkındaki soruşturmanın ise ayırıldığı belirtildi.

İddianamede Yılmaz Günay, Şunkar Oğuzoğlu’nun ifadelerinde suçlamaları reddettikleri belirtti. İki ismin alınan ifadelerinde, yardım faaliyeti olduğundan dolayı organizasyonda yer aldıklarını, suçu ve suçluyu övme gibi bir amaçlarının olmadığını belirttikleri aktarıldı.

‘Beyanlarına itibar edilemez’

Şüphelilerin beyanlarına itibar edilmeyeceğinin vurgulandığı iddianamede, “şüphelilerin aynı suç kastı ve iştirak iradesi altında yardım dağıtma görüntüsüyle, üzerinde kamuoyunun yakından tanıdığı ve hakkında suç örgütü lideri olduğu yönünde soruşturmalar bulunan Sedat Peker’in ismi ve sıfat olarak, toplulumuzda liderlik, saygı ve övgü ifadesi olarak kullanılan ‘Reis’ ibaresinin yer aldığı bantlar yapıştırılmış yardım kolilerinin dağıtma işini organize ederek atılı suçu işlediklerine dair yeterli suç şüphesinin mevcuttur” denildi. Yılmaz Günay ve Şunkar Oğuzoğlu’nun, “Suç ve suçluyu övme” suçlarından 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Öteyandan Rize de Sedat Peker’e ait Ramazan yardımı kolilerini dağıtanlar hakkında Rize Ağır ceza mahkemesinde açılan ve yargılaması tamamlanan davada sanıklar beraat etmişti.

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.