Sedat Peker “İktidarla anlaşan kişiye her gün dava açılır mı?” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Sedat Peker “İktidarla anlaşan kişiye her gün dava açılır mı?”

Bu haber 13 Ocak 2024 - 21:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sedat Peker “İktidarla anlaşan kişiye her gün dava açılır mı?”

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla suçlanan Sedat Peker’in İstanbul’un Pendik ilçesinde dağıttığı ramazan kolisi nedeniyle iki kişiye daha dava açıldı. Peker’e yakın kaynaklar, “Kendisinin iktidarla anlaştığı iddia ediliyor. Anlaşan kişiye sürekli dava açılır mı?” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker Mart ayında Pendik’te ramazan kolisi dağıttığı gerekçesiyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı.

halktv.com.tr’den Seyhan Avşar’ın haberine göre iddianamede Peker’e yakın olduğu iddia edilen Yılmaz Günay, Şunkar Oğuzoğlu sanık olarak yer aldı. İddianamede Pendik’te yapılan operasyonla bini aşkın yardım kolisine el konulduğu, bu kolilerin üzerinde ise, “Reis Sedat Peker 1971 – Bir Umuttur Yaşamak Sedat Peker” ibaresinin yer aldığı belirtildi. Yardım kolilerinin ücretini ise açık kimlik bilgileri tespit edilemeyen Erhan Şahin isimli kişinin ödediği, bu isim hakkındaki soruşturmanın ise ayırıldığı belirtildi.

İddianamede Yılmaz Günay, Şunkar Oğuzoğlu’nun ifadelerinde suçlamaları reddettikleri belirtti. İki ismin alınan ifadelerinde, yardım faaliyeti olduğundan dolayı organizasyonda yer aldıklarını, suçu ve suçluyu övme gibi bir amaçlarının olmadığını belirttikleri aktarıldı.

‘Beyanlarına itibar edilemez’

Şüphelilerin beyanlarına itibar edilmeyeceğinin vurgulandığı iddianamede, “şüphelilerin aynı suç kastı ve iştirak iradesi altında yardım dağıtma görüntüsüyle, üzerinde kamuoyunun yakından tanıdığı ve hakkında suç örgütü lideri olduğu yönünde soruşturmalar bulunan Sedat Peker’in ismi ve sıfat olarak, toplulumuzda liderlik, saygı ve övgü ifadesi olarak kullanılan ‘Reis’ ibaresinin yer aldığı bantlar yapıştırılmış yardım kolilerinin dağıtma işini organize ederek atılı suçu işlediklerine dair yeterli suç şüphesinin mevcuttur” denildi. Yılmaz Günay ve Şunkar Oğuzoğlu’nun, “Suç ve suçluyu övme” suçlarından 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Öteyandan Rize de Sedat Peker’e ait Ramazan yardımı kolilerini dağıtanlar hakkında Rize Ağır ceza mahkemesinde açılan ve yargılaması tamamlanan davada sanıklar beraat etmişti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA