betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Tahir Elçi’nin ağabeyi: kardeşimi devlet katletti!

 Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bugün öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Avukat Tahir Elçi’nin ağabeyi Ahmet Elçi, kardeşinin AKP hükümeti ve devletin savcıları tarafından hedef gösterildiğini belirterek “Net olan tek bir şey var,..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bugün öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Avukat Tahir Elçi’nin ağabeyi Ahmet Elçi, kardeşinin AKP hükümeti ve devletin savcıları tarafından hedef gösterildiğini belirterek “Net olan tek bir şey var, kardeşim devlet tarafından katledilmiştir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarına da tepki gösteren abi Elçi, açıklamaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Kardeşinin Diyarbakır’da toprağa verileceğini söyleyen abi Elçi, tüm halkları yarın yapılacak cenaze törenine davet etti. Avukat Tahir Elçi’nin ağabeyi Ahmet Elçi, kardeşinin öldürülmesi  ve  yapılacak cenaze törenine ilişkin ANF’ye konuştu.
“NET OLAN TEK ŞEY VAR; KARDEŞİMİ DEVLET KATLETTİ”
Başbakan, Cumhurbaşkanı ve devlet yetkililerinin açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirten Elçi, şunları aktardı: ‘’Kardeşim devlet ve AKP hükümeti tarafından hedef gösterildi. Bizzat devletin savcısı ve AKP hükümetinin Bakanları tarafından hedef haline getirilen kardeşim bugün de devlet tarafından katledildi. Devlette oyun çoktur, biz bu oyunları Cumhuriyet tarihi boyunca biliyoruz. Kardeşim, barış istediği için, muhalif olduğu için katledildi. Devlet sıkıştığı zaman aydınlara, muhaliflere yönelik katliamlar yapıyor, bugünde AKP hükümeti aynı şeyi yapıyor. Kardeşim, çatışmanın ortasında kalmadı, kardeşim doğrudan hedef seçilerek katledildi. Net olan tek şey, kardeşimin devlet tarafından katledildiğidir.’’
“KARDEŞİMİ AMED’DE TOPRAĞA VERECEĞİZ”
“Kardeşimi, başta eşi ve arkadaşlarının talebi üzerine Amed’de defnetme kararı aldık’’ açıklamasında  bulunan abi Elçi, “Cizre’den gelen binlerce insanımız Cizre’de defnetmemizi istedi, ancak biz devlet tarafından katledilen kardeşimi, Amed’de, okuduğu, uzun yıllardır ailesi ile birlikte yaşadığı, mücadele ettiği, Kürdistan’ın başkenti Amed’de toprağa vermeye karar verdik. Son kararımız bu yöndedir.’’ dedi.
‘’KARDEŞİMİN CENAZE TÖRENİNE TÜM HALKLAR DAVETLİDİR’’
Kardeşinin tüm halkların kardeşliği ve eşitliği için mücadele eden bir kişi olduğunu hatırlatan ağabey Elçi, yarın yapılacak cenaze törenine tüm halkları davet ettiklerini söyledi. Elçi şöyle devam etti; ‘’Sadece Kürtleri değil, tüm Ermenileri, Suryanileri, Arapları ve kardeşlikten yana olan Türk halkını da davet ediyoruz. Kendisine ‘demokratım’ ‘ insanım’ diyen herkesi yarın Amed’de Tahir’in cenaze törenine davet ediyoruz.’’ 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.