betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

TAHSİN OCAKLI’DAN KADRO TALEP EDEN ÇAYKUR İŞÇİLERİNE DESTEK: “İŞÇİLERİMİZİN HAKLARINI VERİN”

https://abone.ankahaber.net/static/video/0f967e5a-cda9-402c-9afa-7e53f3107d61-720.mp4 GENÇAĞA KARAFAZLI CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, kadro talepleri yerine getirilmeyen ÇAYKUR işçilerini ziyaret etti. Ocaklı, “Buradan iktidara ve Sayın Cumhurbaşkanımıza bir daha sesleniyorum; bizim işçilerimizin haklarını, söz verdiğiniz..

TAHSİN OCAKLI’DAN KADRO TALEP EDEN ÇAYKUR İŞÇİLERİNE DESTEK: “İŞÇİLERİMİZİN HAKLARINI VERİN”
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, kadro talepleri yerine getirilmeyen ÇAYKUR işçilerini ziyaret etti. Ocaklı, “Buradan iktidara ve Sayın Cumhurbaşkanımıza bir daha sesleniyorum; bizim işçilerimizin haklarını, söz verdiğiniz üzere, lütfen verin. Vermez iseniz size Rizeli bunun karşılığını yerel seçimlerde bir daha ihtar olarak verir” dedi.

ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik işçiler, geçen hafta AKP Rize İl Başkanlığı binasına giderek, seçimlerden önce kendilerine verilen kadro sözünün tutulması taleplerini iletmişti. CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, dün ÇAYKUR’un İyidere’deki çay paketleme fabrikasını ziyaret ederek işçilere destek verdi. Ocaklı, çay fabrikası önünde görüştüğü işçilere şunları söyledi:

“Sizin taleplerinizi iktidarın il başkanlığında talep etme girişiminizin de adeta suç işler gibi, üzülerek söylüyorum, gözaltılarla sonuçlanan bir eyleme dönüşmesi hepimizi üzdü. Buradan iktidara ve Sayın Cumhurbaşkanımıza bir daha sesleniyorum; bizim işçilerimizin haklarını, söz verdiğiniz üzere, lütfen verin. Vermez iseniz size Rizeli bunun karşılığını yerel seçimlerde bir daha ihtar olarak verir.”

“KONUYU TBMM GÜNDEMİNE GETİRECEĞİM”

CHP Milletvekili Tahsin ocaklı, seçimden önce Cumhuriyet Halk Partisi olarak, geçici statüdeki ÇAYKUR işçilerinin sürekli işçi kadrosuna alınacağı sözü verdiklerini hatırlatarak, bu sözün gereği olarak TBMM yasa teklifi hazırlığı yaptığını ve Kurban Bayramından sonra yasal girişimde bulunacağını söyledi.

Diğer bütün partilerin de ÇAYKUR işçilerine çeşitli vaatlerde bulunduğunu ifade eden Ocaklı, “iktidar partisi verdiği kadro sözünü yerine getirmedi ardından  çalışma süresini artırma sözü verdi. İktidar partisi bu sözünü yerine getirmelidir aksi halde yerel seçimlerde Rizeliler AKP’ye ve hükümetine milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi bu kez bir ihtar daha verecektir. Biz CHP iktidarında söz verdiğimiz gibi mevsimlik işçi kardeşlerimizin kadrosunu vereceğiz. Çaykur da çalışan tüm işçi kardeşlerimizin haklı taleplerinin destekçisi ve bu haklı taleplerin takipçisi olacağız. Bunun sözünü bir kez daha veriyoruz.”

Ne olmuştu?

Seçim öncesi AKP, mevsimlik olarak çalışan ÇAYKUR işçilerine kadro sözü verdi. Ancak seçimin ardından verilen sözlerin tutulmaması üzerine geçen hafta (22 Haziran Perşembe) çoğunluğu Çaykur İyidere paketleme fabrikasında çalışan 100’ün üzerinde işçi AKP Rize İl Başkanlığı’nı bastı. İl başkanı Hikmet Ayar ile görüşmek isteyen işçilerin talebi kabul edilmemesinin ardından İşçilerle parti yöneticileri arasında tartışma yaşanmış iki işçi polis tarafından gözaltına alınmıştı. Yaşanan bu olayın ardından çeşitli sendika ve meslek örgütleri ile bazı siyasi parti temsilcileri mevsimlik işçilerin kadro talebiyle gerçekleştirdiği eyleme destek vermiş AKP yöneticilerine ise tepki göstermişti.

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.