betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Taybet İnan’ın eşi emniyeti yalanladı

 Cenazesi 7 gün sokakta bekletilen Taybet İnan’ın eşi, ‘6 gün sonra öğrendik’ diyen polisi yalanlayarak, ‘Olay gecesi ve sabahı 155’i defalarca arayıp, bilgilendirdik’ dedi. HABER MERKEZİ – Cenazesi 7 gün boyunca..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Cenazesi 7 gün sokakta bekletilen Taybet İnan’ın eşi, ‘6 gün sonra öğrendik’ diyen polisi yalanlayarak, ‘Olay gecesi ve sabahı 155’i defalarca arayıp, bilgilendirdik’ dedi.


HABER MERKEZİ – Cenazesi 7 gün boyunca sokakta bekletilen Taybet İnan’ın eşi Halit İnan, Silopi Emniyet Müdürlüğü’nün ‘6 gün sonra öğrendik’ açıklamasını yalanlayarak, “Olay gecesi ve sabahı 155’i defalarca aradık ve bilgilendirdik. Dünya öğrenmiş, ama emniyet yetkilileri öğrenmemiş demek” dedi.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 14 Aralık 2015 tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının 5’inci gününde öldürülen ve cansız bedeni 7 gün boyunca sokak ortasında bekletilen 57 yaşındaki Taybet İnan ve kayını Yusuf İnan’ın (53) ölümüne ilişkin savcılığın talebine cevap veren Silopi Emniyet Müdürlüğü, olaydan 6 gün sonra bilgileri olduğunu ifade etmişti. Taybet İnan’ın eşi ve Yusuf İnan’ın ağabeyi Halit İnan ise Silopi Emniyet Müdürlüğü’nün cevabını yalanlayarak, “Olay gecesi ve sabahı 155’i defalarca aradık ve bilgilendirdik” dedi.

‘ONU ALMAYA ÇALIŞIRKEN BENİ DE YARALADILAR’

Eşi Taybet İnan’ın sokağı geçmek istediği sırada ayağından vurulduğunu belirten Halit İnan, eşinin vurulmasından sonra yaşadıklarını anlattı. Taybet İnan ile yaralı haldeyken konuştuğunu dile getiren eşi, şunları söyledi: “Yaralı haldeyken onunla konuştum. Düştüğü yerden hareket etmekte zorlanıyordu. Ben almak istedim; ancak keskin nişancıların hedefi oluyordum. Onu caddeden çekmek için ona doğru bir ip attım. İpi koluna bağlamasını istedim. Şayet gücü yetseydi ipi koluna bağlardı ben de onu çekerdim. Ancak ben ona doğru yaklaştığım anda üzerime ateş açılıyordu. Açılan ateş ile ellerim ve kollarımdan yaralandım. Sonra kardeşim Yusuf İnan yardımımıza gelmek istediği sırada vuruldu. Üzerimize yoğun ateş açıldığı için onu olduğu yerden alamadık. Yusuf sabaha kadar yaralı yaşadı.”


[Taybet İnan'ın eşi Halit İnan]

‘BEYAZ BAYRAK KALDIRDIK ÜZERİMİZE ATEŞ AÇILDI’

Olay olduktan hemen sonra kendisinin defalarca 155’i aradığını kaydeden İnan, konuşmasına şöyle devam etti: “Yetkililere, eşim ve kardeşimin vurulduğunu söyledim. Ambulans istedik. Ancak göndermediler. Biz ambulansla olay yerine geçmek istediğimizi söyledik; ancak buna da olumsuz cevap verdiler. Emniyet vurulanların örgüt üyesi olduğunu ileri sürüyordu. Ancak biz ısrarla sivil olduğumuzu söyledik. En son emniyet yetkilileri bize elinize beyaz bayrak alın ve orayı terk edin diyordu. Geceden defalarca aramamıza rağmen olumsuz cevap aldık. Sabah tekrar aradık. Yerde iki ölümüzün olduğunu ifade ettik. Ancak onlar beyaz bayrakla çıkmamızı söylüyordu. Beyaz bayrakla söyledikleri noktadan dışarı çıkmak istediğimizde de üzerimize ateş açıldı. Son anda kurtulduk. Biz en son ölülerimizi bırakmak zorunda kaldık. Çünkü olduğumuz yer yoğun ateşe maruz kalıyordu.”

‘TÜM DÜNYA ÖĞRENMİŞ AMA EMNİYET ÖĞRENEMEMİŞ’

Olaydan hemen sonra bazı akrabalarının AKP’li yetkilileri de aradığını kaydeden İnan, “Tüm dünya eşim ve kardeşimin yerde olduğunu öğrenmiş; ancak emniyet öğrenmemiş demek. Biz TBMM’den tutun herkese bilgi verip yardım istedik; ancak cenazelerimiz 7 gün ve gece boyunca yerde kaldı” dedi. Cenaze kaldırıldıktan sonra olay yerine gittiğini kaydeden İnan, olay yerinde ve civarında çok fazla kovan bulunduğunu belirterek, “Şayet emniyet gelseydi onlar toplardı. Ancak kimse olay yerine gelmedi” şeklinde konuştu. (Mezopotamya Ajansı)

İLGİLİ HABER: EMNİYET TAYBET İNAN’IN ÖLÜMÜNÜ 6 GÜN SONRA ÖĞRENMİŞ!

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.