Trabzon’da delta alarmı: Bu dalgadaki durumumuz çok korkutucu - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Trabzon’da delta alarmı: Bu dalgadaki durumumuz çok korkutucu

Bu haber 15 Eylül 2021 - 13:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Trabzon’da delta alarmı: Bu dalgadaki durumumuz çok korkutucu

Trabzon’da delta alarmı: Bu dalgadaki durumumuz çok korkutucu

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, kentte vakaların arttığını söyledi ve Delta varyantının göründüğü dördüncü dalga için “Bizi asıl şu anki dalgadaki durumumuz çok daha korkutuyor” dedi.

Karadeniz bölgesinde çay ve fındık hasadı göçüyle başlayan Covid-19 vaka artışı sürüyor, hareketlilik Trabzon’da da etkisini gösteriyor. Covid-19 sebebiyle bu zamana kadar 1600 kişinin öldüğü Trabzon’da delta varyantı sebebiyle son 1,5 ayda 160’tan fazla kişi öldü. Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, “Yaşadığımız 4’üncü dalgadaki durumumuz bizi çok daha korkutuyor. Delta varyantı çok daha hızlı yayılıyor” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Usta, dördüncü dalgayı az hasarla geçirmeye çalıştıklarını söyledi ve şöyle konuştu: “Geldiğimiz süreçte 1600’ün üzerinde vefatımız oldu ancak bizi asıl şu anki dalgadaki durumumuz çok daha korkutuyor. 4’üncü dalgadaki vefat sayımız 160’ın üzerinde oldu. Delta varyantı çok daha hızlı yayılıyor. İnsanların çok daha fazla kendini bırakması, kurallara uyulmaması süreci tetiklemiş olabilir” dedi.

‘SADECE COVID-19 DİYE DÜŞÜNMEMEK GEREK’

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta

Şu an salgının bir önceki dalgalarına göre daha uzun ‘pik süreleri’ görüldüğünü belirten Usta, dalganın altıncı ve yedinci haftasında bile pik rakamları görüldüğünü aktardı. Dördüncü dalganın halen sürdüğünü vurgulayan Usta, halka aşı olma çağrısı yaptı ve şöyle devam etti:

Sağlık Bakanlığı verilerine göre 14 Eylül itibariyle Trabzon’da aşılanma oranı yüzde 83,5 olarak gözüküyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş