Trabzon’da işin ciddiyetini anlamayanlar var

Trabzon’da işin ciddiyetini anlamayanlar var Trabzon’un Of ilçesinde yaşandığı iddia edilen bir olayın bölgede tedirginliğe sebep olduğu öğrenildi. Gençağa Karafazlı.Doğan Can İlek Çin’den başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs..

Son Güncelleme: Whatsapp

Trabzon’da işin ciddiyetini anlamayanlar var

Trabzon’un Of ilçesinde yaşandığı iddia edilen bir olayın bölgede tedirginliğe sebep olduğu öğrenildi.

Gençağa Karafazlı.Doğan Can İlek

Çin’den başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs vakaları ülkemizde de hızla artarken, bölgede, koronavirüs teşhisikonulan hastaların tedavi altına alındığı Trabzon hastanelerden biri olan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Türedi şu günlerde yaşanan bazı olaylardan oldukça endişeli.

İddiaya göre Fıransa’da yaşayan yaşlı bir kadın, memleketi Trabzon’un Of ilçesinde bir tanıdığının cenazesine katıldıktan sonra gittiği hastanede yaşamını yitirdiği öne sürüldü.

Bu olay sonrası görevli 2 sağlık memurunun Trabzon Kanuni eğitim ve araştırma hastanesine karantina altına alındıkları iddiaları sonrası, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Türedi’den önemli bir paylaşım geldi.

Of ilçesinde yaşandığı iddia edilen ölümlü olay konusuna değinmeyen ve Sosyal medyada hesabından insanları uyaran Başhekim Türedi, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zoruloğlu’nu makamında ziyaret ettiğini sağlık personeline verdiği desteklerden ötürü kendisine ve ekibine teşekkürlerini sunduğunu kaydetti.

Bazı insanlarımız durumun ciddiyetini kavrayamamış

Genel olarak Trabzon insanının evlerinde olduğunu gördüğünü ifade eden Başhekim Türedi, “Genel olarak Trabzon’da insanların evlerinde olduğunu gördüm, meydanda insanlar eskiye göre çok az sayıdaydı ancak maalesef işin ciddiyetinin farkında olmayan bir kesim hala sokaklardaydı. Özellikle risk grubunda olan 60 yaş üstü vatandaşların meydanda arkadaş sohbetleri yaptıklarını gördüm. Allah uzun ömürler versin hepsine ama ne kadar riskli bir grup olduklarını bilseler acaba bunu yaparlar mıydı?”

Yoğun bakımda hastamızın durumu sıkıntılı

 “İşin ciddiyetini anlatmak için daha neler yapabiliriz, salgın sadece sağlık çalışanlarının sorumluluğunda mı, bunu önleyecek olanlar bizler değiliz, sizlersiniz, lütfen lütfen size söylenenleri dikkate alın. Yoğun bakımda izlediğimiz hastamızın durumu hala çok sıkıntılı, inşallah hayata tutunacak, belki onu kurtarabileceğiz, hepimiz onun için uğraşıyoruz.

Genç insanlarımız hayatlarını tehlikeye atıyor ya sistem yetersiz kalırsa?

Peki yarın ne olacak, daha fazla hasta yoğun bakımda olduğunda, sağlık sistemimiz yetersiz kalırsa ne olacak, lütfen biraz bu uyarılarımızı dikkate alın. Yoğun bakımda kendi hayatlarını hiçe sayarak fedakârca görev yapan gencecik insanların yüzlerindeki endişeyi görünce, bu endişeye vurdumduymaz kalan büyüklerinin bu sorumsuz davranışlarını görünce söylenecek fazla bir şey kalmıyor. Balkonlardan, evlerden bizlere destek olan sorumlu insanlara şükranlarımı sunuyorum, artık bu sorumlu insanlar diğerlerini de engellesin lütfen. Destek veren herkese teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.” dedi

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.