ÜÇ BEŞ AĞAÇ KERVANI CERATTEPE NÖBETİNDEYDİ

 ÜÇ BEŞ AĞAÇ KERVANI CERATTEPE NÖBETİNDEYDİ Üç Beş Ağaç Kervanı Artvin Cerattepe’de doğanın talan edilmesine karşı sanat siperi oluşturmak için nöbet tuttu. GENÇAĞA KARAFAZLI-ARTVİN-EVRENSEL ARTVİN-Praksis Müzik Kolektifi, Merhaba Sanat Tiyatrosu..

Son Güncelleme: Whatsapp

 ÜÇ BEŞ AĞAÇ KERVANI CERATTEPE NÖBETİNDEYDİ

Üç Beş Ağaç Kervanı Artvin Cerattepe’de doğanın talan edilmesine karşı sanat siperi oluşturmak için nöbet tuttu.

GENÇAĞA KARAFAZLI-ARTVİN-EVRENSEL

ARTVİN-Praksis Müzik Kolektifi, Merhaba Sanat Tiyatrosu ve Derme Tiyatro’nun öncülüğünde bir araya gelen sanatçılardan oluşan Üç Beş Ağaç Kervanı Cerattepe’ de çocukları Müzik ve Tiyatro etkinlikleriyle buluşturdu. Üç Beş Ağaç Kervanı’nın Cerattepe’ deki etkinliğine CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Eğitim-Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş ve Artvin halkı katıldı.

Üç Beş Ağaç Kervanı’nın durakları arasında yıkım projelerine karşı yaşam alanlarını koruma mücadelesi veren bölgeler yer alıyor. 23 Ağustos’ta Yırca’dan yola çıkan Kervan, aralarında Muğla, Antalya, Mersin, Diyarbakır, Artvin, Tokat, Çanakkale, Bursa ve İstanbul’un da bulunduğu toplam 20’den fazla kentte etkinlikler yapacak. Kervan’ın Türkiye yolculuğu 20 Eylül’de İzmir’de son bulacak.

Cerattepe’de Çocuklar Üç Beş Ağaç Kervanı İle Eğlendi

Üç Beş Ağaç Kervanı Cerattepe’de çocukları Müzik ve Tiyatro etkinlikleriyle buluşturdu. Üç Beş Ağaç Kervanı Cerattepe’de çocuklarla yüz boyama, balon katlama, drama çalışmaları ardından da çocuklar ve yetişkinler için çeşitli pandomin gösterileri sergiledi. Doğa talanı ve güncel sorunlarla ilgili skeçler yapan Üç Beş Ağaç Kervanı’nın etkinliklerinin son bölümünde ise çocuk şarkıları, doğa ve kent mücadeleleri şarkıları seslendirildi.

Kervan’a Praksis Müzik Kolektifinden Soner Küçükergüler’e Cerattepe’deki izlenimlerini sorduk. Soner küçükergüler; “ bizler buradaki süreci takip ediyoruz. Gittiğimiz yerlere de Cerratepe’de yaşanan bu atmosferi anlatacağız bir nevi ulaklık görevi de yapıyoruz. Ben buraya bir ay önce de gelmiştim. Kentte madene dur de afişlerini görmek vahşi sermaye guruplarına karşı mücadelenin olduğunu gösteriyor. Üç Beş Ağaç Kervanı olarak toplam on kişi Cerattepe’de nöbet tuttuk. Buradan da Hopa’ya gideceğiz” diye konuştu.

Kervan’ın Türkiye yolculuğunun 20 Eylül’de İzmir’de son bulacağını da ifade etti.

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.