Ziraat odası başkanı Arslan’dan çay üreticisi emeklilere müjde “Beş bin lira hesaplarınıza yattı” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Ziraat odası başkanı Arslan’dan çay üreticisi emeklilere müjde “Beş bin lira hesaplarınıza yattı”

Bu haber 12 Kasım 2023 - 16:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ziraat odası başkanı Arslan’dan çay üreticisi emeklilere müjde “Beş bin lira hesaplarınıza yattı”

Ziraat odası başkanı Arslan’dan çay üreticisi emeklilere müjde!

Kuzeyteve

Rize Ziraat odası başkanı Bünyamin Arslan Çay üreticisi emeklilerin hesaplarına 5 bin TL ikramiye yattığı mesajını verdi.

Ülkemizde tarım sektöründe çalışan çiftçilerimizin büyük çoğunluğunu emekliler oluşturuyor. Erdoğan’ın 7464 sayılı Kanun’la, emekli olanlara bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ikramiye verileceğini açıklamasının ardından sevinen binlerce emeklinin sevinci yarıda kaldı. Başta emekli çay üreticisi binlerce yurttaş kayıtlı çay üreticisi olmalarından kaynaklı Cumhuriyet ikramiyesinden yararlanamayacağı ortaya çıkınca uygulamaya tepkiler çığ gibi büyüdü.

Cumhur ortağı MHP’nin il ve ilçe temsilcilerinin de aralarında bulunduğu birçok yönetici uygulamaya tepki gösterdi. AKP Rize il başkanı Hikmet Ayar ise bu konuda yaptığı bir açıklamada, konuyu Cumhurbaşkanı ve muhataplarına aktardıklarını konunun takipçisi olacaklarını ifade etmişti.

ARSLAN SİYASİ İKTİDARA ŞÖYLE SESLENDİ “BU YANLIŞTAN DÖNÜN”

Bu açıklamaların ardından Rize ziraat odası başkanı Bünyamin Arslan sosyal medya hesabından, siyasi iktidara seslendi, “Emeklilere ödenecek Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi ödemelerinin ne yazık ki Çay cüzdanı olan, çiftçi ve üreticilere yapılmayacağı  “Cumhuriyetin 100. yılına özel emeklilere tek sefere mahsus bu yıl 3. Bayram ikramiyesi alacak olan emeklilerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 12.2 milyon emekliye ve dul ve yetim aylığı alanlara verilecek 5 bin TL emekli bayram ikramiyesini Bakıldığında bölgemizde 210 bin çay üreticisi  Bu ikramiyeden  bölgemiz emeklileri faydalanamayacak.  Zaten zor durumda olan üreticilerimiz bu noktada mağdur edilmemelidir. Anadolu da üretim yapan çiftçilerimiz her alanda desteklenmeleri gerekmektedir. Bu yanlıştan dönülerek bu ikramiyeden üreticilerimizin faydalanmasını bekliyoruz” sözleriyle çay üreticisi emeklilere haksızlık yapıldığını sert ifadelerle dile getirdi.

ARSLAN “CÜZDANI OLAN ÜRETİCİLERİMİZİN HESABINA 5 BİNLİRA İKRAMİYE YATTI”

Yukarıdaki bu açıklamaları yapan Rize Ziraat odası başkanı Bünyamin Arslan saatler sonra sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. Arslan yeni açıklaması şöyle, “Bugün başlayan 5000 TL Emekli ikramiyesi bazı çay cüzdanı olan üreticilerimizin hesabına yatmış olduğunu gözlemledik.” ifadelerini kullandı.

“BİRGÜN GEÇMEDEN 2 AYRI AÇIKLAMA YAPARAK ÇAY ÜRETİCİLERİNİN KAFASINI KARIŞTIRDI”

Rize Ziraat odası başkanı Bünyamin Arslan saatler içerisinde 2 ayrı açıklama yapması sonrası birçok okurumuz editöryamızı arayarak Arslan’ın hangi açıklamasının doğru olup olmadığını sordu.

Okurlarımızın bu uyarıları sonrası editörümüz Arslan’ın açıklamaları doğrultusunda bir çalışma yaptı. Ulaştığımız birçok çay üreticisi emekli çiftçi hesabına herhangi bir paranın yatmadığını söyledi. Birçok Çiftçi mesai başladığında bankaya gidip Arslan’ın dediği gibi hesabına para yatıp yatmadığını öğreneceğini kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş