Akşener ittifaka yeşil ışık yaktı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Akşener ittifaka yeşil ışık yaktı

Bu haber 04 Aralık 2023 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Akşener ittifaka yeşil ışık yaktı

Geçtiğimiz hafta sonu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ikili bir görüşme yaparak yerel seçimlerde ittifak yapılıp yapılmayacağını konuştu. Akşener, konuyu GİK’e soracağını belirterek topu taca atmıştı.

Ankara’dan gelen bilgilere bakıldığında İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, dün İl Başkanları ile bir Zoom toplantısı yapıp, tabanında nabzını almış.

İl başkanlarından yüzde 60’ı “Şartlarımız kabul edilirse ittifak yapalım” derken, 21 İl başkanının da karşı çıktığı öğrenildi.

Bu arada Akşener’in İstanbul’da 35 İlçe başkanıyla görüştüğü ve 22’sinin işbirliğine sıcak baktığı 13 ilçe başkanının karşı çıktığı öğrenildi. Ankara’da ise 25 ilçe başkanının işbirliğine 21’inin evet dediği bildirildi.

Bu verilerin ışığında yerel seçimlerde İYİ Parti ile CHP’nin yeniden işbirliği yapacağı kuvvetli bir ihtimal olarak siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı.

Şimdi Çanakkale Merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde aday adayları ve işbirliği adı altında yeni paylaşımlar yapılacak. Bekleyip göreceğiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA