51 İl Bütünşehir kapsamına alınacak

 Hükümetin yeni çalışmasına göre 51 İl Bütünşehir kapsamına alınacak.Hopa`nın Kemalpaşa ve Ardeşen`in Tunca Beldesi Mahalle olacak. Hükümetin yeni çalışmasına göre 51 İl Bütünşehir kapsamına alınacak.Hopa`nın Kemalpaşa ve Ardeşen`in Tunca Beldesi..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Hükümetin yeni çalışmasına göre 51 İl Bütünşehir kapsamına alınacak.Hopa`nın Kemalpaşa ve Ardeşen`in Tunca Beldesi Mahalle olacak.

Hükümetin yeni çalışmasına göre 51 İl Bütünşehir kapsamına alınacak.Hopa`nın Kemalpaşa ve Ardeşen`in Tunca Beldesi Mahalle olacak.

 Yerel yönetimlerde köklü bir değişiklik için düğmeye basan AK Parti, Meclis’e sunacağı ‘bütünşehir’ diye adlandırılan yasa üzerinde çalışıyor.

 
Son düzenlemeyle sayıları 30 olan büyükşehirler dışında Rize dahil 51 şehri kapsayacak olan ‘Bütünşehir’ düzenlemesinde Adıyaman ve Ağrı’nın pilot il olacak ve uygulama ilk olarak bu illerde hayata geçirilecek.
 
 Bu yıl 30 Mart`ta yapılan yerel seçimlerde Adıyaman`ı AK Parti adayı Hüsrev Kutlu kazanmıştı. Adıyaman`da  Akıncılar, Bölükyayla, İnlice, Köseceli, Şambayat, Balkar, Çakırhüyük, Kesmetepe, Pınarbaşı, Yaylakonak, Belören, Harmanlı, Kömürköy ve Suvarlı olmak üzere 14 belde belediyesi bulunuyor..
 
Son yerel seçimlerde HDP adayı Sırrı Sakık`ın kazandığı Ağrı`da ise, Dedeli, Tahir, Yayladüzü ve Yücekapı olmak üzere 4 belde bulunuyor.
 
Düzenleme Meclis`ten geçerse 2019`da yapılacak yerel seçimlerde tüm illerde uygulanacak.
 
Büyükşehirlerde olduğu gibi tüm belde belediyeleri kapanacak ve merkeze bağlanacak. Bu belediyelerde çalışan personeller ise  ilgisine göre bakanlıklara, büyükşehir belediyesi, bağlı kuruluşu veya ilçe belediyesine devredilecek.
 
 AMAÇ HİZMETİN VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRMAK
Önümüzdeki yılda uygulamaya konulması beklenen düzenlemeyle hedeflenen amaç, hizmetlerin verimliliğini artırmak, kaynakların yerinde kullanımını sağlamak, hizmetteki aksamalara engel olmak, denetim alanındaki boşluğu doldurmak, afet ve acil yardım hizmetlerini yürütmek olarak belirlendi.
 
 DÜZENLEMEYLE BÜTÜNŞEHİR OLACAK 51 İL
Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Artvin, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan,Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, Muş, Nevşehir, Niğde, Rize, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat, Tunceli, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.