AKP Döneminde İşe Alınan 100’e Yakın ‘Bankamatik Personeli’ Tespit Edildi

Artuklu Belediyesinde AKP döneminde işe alınan 100’e yakın ‘bankamatik personeli’ tespit edildi. Artuklu Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Ali Amak, AKP’lilerin ise oturdukları yerden maaş aldıklarını tespit ettiklerini aktardı.  Mardin Artuklu Belediyesi’nde..

AKP Döneminde İşe Alınan 100’e Yakın ‘Bankamatik Personeli’ Tespit Edildi
Son Güncelleme: Whatsapp
Artuklu Belediyesinde AKP döneminde işe alınan 100’e yakın ‘bankamatik personeli’ tespit edildi. Artuklu Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Ali Amak, AKP’lilerin ise oturdukları yerden maaş aldıklarını tespit ettiklerini aktardı.

 Mardin Artuklu Belediyesi’nde AKP döneminde işe alınan 100’e yakın ‘bankamatik personeli’ henüz iş başı yapmadı. Eşbaşkan Mehmet Ali Amak, İŞKUR üzerinden alınan kişilerin çalıştığını ve AKP’lilerin ise oturdukları yerden maaş aldıklarını belirlediklerini söyledi.

Mardin’in Artuklu ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde AKP yönetimindeki belediyeyi Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) kazandı.

Mazbataları 8 Nisan’da verilen DEM Partili eş başkanlar Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker, belediye kapılarını halka açarak, X-ray cihazlarını kaldırttı. Ardından AKP dönemine ilişkin incelemeler başlatıldı. AKP’li yönetimin 27, 28 ve 29 Mart tarihlerinde milyonlarca TL değerinde harcama yaptığı tespit edildi.

Son bir ayda belediyenin kasasında bulunan 30 milyonun harcandığı ve kasanın tamamen boşaltıldığı tespit edilirken, yapılan alımların ise kiralama, organizasyon, kırtasiye ve benzeri işler olduğu görüldü.

İŞKUR üzerinden belediyede görevlendirilen personellerin kaymakamlık tarafından geri çağrılması nedeniyle belediyenin asli işlerinde aksamalar yaşanırken, belediyede çalışıyor görünen ancak yönetim değişmesine rağmen bugüne kadar belediyeye uğramayan onlarca personel olduğu tespit edildi.

Ayrıca AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede’nin yanı sıra AKP İl Başkanı Vahap Alma ve AKP’li birçok yöneticinin ‘bankamatik memuru’ olarak belediyede işe alındığı tespit edildi.

yeni-proje-13.jpg

Belediye Eşbaşkanı Mehmet Ali Amak

‘ARAÇLARIN DEPOLARI BOŞALTILMIŞ’

Mazbatanın geç verilmesine ilişkin konuşan Artuklu Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Ali Amak, “Belediyede bırakmış oldukları evrakları, belediyede bırakmış oldukları yardım kolilerini nasıl götürecekleri ve belediyenin içini nasıl boşaltacaklarına ilişkin çalışmaları yapmak adına süre kazanma amaçlıydı.

Mazbatamızı almayı beklediğimiz süre içinde kimi usulsüzlükler yapılmış. Bunlardan biri yardım kolilerinin bizzat AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede’nin talimatı ile çıkarılması olmuş. Bunun yanı sıra yapılan usulsüzlüklerin üstünün örtülmesi için çalışmalar yapılmış” dedi.

İlk karşılaştıkları durumlardan birinin 5,5 milyon TL değerindeki akaryakıt faturası olduğunu kaydeden Amak, “Bir bütün araçlarımızın depolarında yakıtın olmadığını, araç depolarının bile boşaltıldığı bir durum ile karşı karşıya kaldık” dedi.

Amak, “Bu personeller ya sahaya çıkıp çalışacaklar ya da çıkışları yapılacak. Bizler halkın talepleri kapsamında bu personelleri en yakın zamanda sahaya çıkaracağız. Bizler işini hakkı ile yapan, gerçekten bu belediyenin personeli olan ve halka hizmet eden hiçbir personeli işten çıkarmak istemiyoruz.

Ancak çalışmak istemeyen kişiler olursa da ya kendi istifalarını vermelerini isteyeceğiz ya da çıkışlarını yapacağız. Bununla beraber yaptığımız incelemelerin sonucunda tespit ettiğimiz diğer usulsüzlüklerle ilgili de gerekli suç duyurularını yapacağız” dedi. (MA)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.