Anzer balını dünyaya tanıtan Yılmaz ‘ı bu kez Prof. Dr. Haberal ağırladı

GENÇAĞA KARAFAZLI Sahte Anzer balı satışlarına karşı mücadele eden Anzer SS, Anzer çiçekli 1, tarımsal kalkınma kooperatifi başkanı organik Anzer bal üreticisi İshak Yılmaz geçen ay Paris’ten ödülle dönmesinin ardın..

Anzer balını dünyaya tanıtan Yılmaz ‘ı bu kez Prof. Dr. Haberal ağırladı
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

Sahte Anzer balı satışlarına karşı mücadele eden Anzer SS, Anzer çiçekli 1, tarımsal kalkınma kooperatifi başkanı organik Anzer bal üreticisi İshak Yılmaz geçen ay Paris’ten ödülle dönmesinin ardın bu kez Ankara’ya giderek , Türk cerrah, akademisyen. 3 Kasım 1975’te Hacettepe Hastanesi’nde Türkiye’deki ilk organ naklini gerçekleştiren dünyaca tanınan Başkent Üniversitesi’nin kurucusu Rize Spor sevdalısı Mehmet Haberal,’a gerçek Anzer balı hediye etti ardından Rize spor forması verdi.

İshak Yılmaz, “Mehmet Haberal hocamın başarıları her daim bizleri mutlu kılmıştır. Kendisine çalışmalarına hem de uzun sağlıklı yaşam diledim. Bizleri sevgi ile keyifle karşıladı. Bizde kendisine organik Anzer balı hediye ettik ardından Rize Spor sevdalısı bir isim olması nedeniyle de Rize Spor forması taktim ettik.”

Ne olmuştu:

Dünyanın en prestijli bal yarışmalarından biri olan ve bu yıl düzenlenen Paris International Honey Awards (PIHA) 2024’te, APİMAYE’nin katkıları ile yarışma sürecine dâhil olan Türk arıcıları, aralarında İtalya Tarımsal Araştırma ve Ekonomi Konseyi (CREA) üyelerinin de yer aldığı jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Anzer SS, Anzer çiçekli 1, tarımsal kalkınma kooperatifi başkanı organik Anzer bal üreticisi İshak Yılmaz Anzer Balı ile altın ödül almaya hak   kazanmıştı…

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.