betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Artvin de Çaycının maden tepkisi

 Artvin’ in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilerin girişini önlemek için çevrecilerin ve yöre sakinlerinin nöbet tutma eylemi sürerken, kent merkezindeki işyeri sahiplerinden de destek geliyor. Çok sayıda esnafın işyerlerinin camlarına..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Artvin’ in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilerin girişini önlemek için çevrecilerin ve yöre sakinlerinin nöbet tutma eylemi sürerken, kent merkezindeki işyeri sahiplerinden de destek geliyor. Çok sayıda esnafın işyerlerinin camlarına tepki için yazılar astığı Artvin’de, 23 yıldır çaycılık yapan Ufuk Ökdem de ‘Madene hayır’ yazılı bardaklarla çay servisi yapmaya başladı.

Artvin halkının Cerattepe yaylasında madene karşı yaklaşık 20 yıl önce başlattığı mücadele devam ediyor. Çevreciler ve yöre sakinlerinin maden firmasının çalışmasını engellemek için Cerattepe yaylası girişinde geçen 21 Haziran’da başlattıkları nöbet tutma eylemi devam ederken, kent merkezindeki esnaf da, değişik yollarla tepki eylemine destek veriyor.

Çok sayıda esnaf iş yerlerinin camına, ‘Bu işyeri Cerattepe’ye müdahale edildiği anda kapatılacaktır’ yazısını asarak tepkisini dile getiriyor. Cama tepki için yazı asan esnaftan biri olan ve Artvin’de 23 yıldır çaycılık yapan 43 yaşındaki Ufuk Ökdem de yazı asmakla yetinmedi, madene tepki için ilginç bir yola başvurdu. Cumhuriyet Caddesi’nde çay ocağı işleten Ökdem, üzerinde ‘Madene hayır’ yazan çay bardakları ile çay servisi yaparak madene tepkisi dile getirdi.

Ökdem, şunları söyledi:

“Tepkimi bu şekilde ifade etmek istedim. Her platformda maden karşı tutumumuzu göstermeye çalışıyoruz. Cerattepe, Artvin halkının nefes aldığı yerdir. Maden çalışması başlarsa ormanlar yok olacak, içme suyumuz kirlenecek. Cerattepe ormanıyla, suyuyla Artvin halkını yaşam alanıdır. Madene asla izin vermeyeceğiz. Cerattepe olmadan Artvin olmaz. Cerattepe geçilmez, Artvin halkı yenilmez.”

Artvin halkının büyük çoğunluğunun madene karşı olduğunu hatırlatan ve olumlu tepkiler aldığını ifade eden Ökdem, ” Madene hayır diyorum. Yazıdan rahatsız olanlara mekanıma gelmesin. Madene destek verene çay yok” dedi. 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.