betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

ARTVİN DE POLİS BARİYERLERİ 36 GÜN SONRA KALDIRILDI

 POLİS BARİYERLERİ 36 GÜN SONRA KALDIRILDI Cerattepe olayları nedeniyle 36 gündür polis bariyerleriyle çevrili olan Artvin Valiliği önü Cumhuriyet Meydanı normale döndü. Artvin´de, Kafkasör- Cerattepe’de maden çıkarılması için Cengiz İnşaat..

Son Güncelleme: Whatsapp

 POLİS BARİYERLERİ 36 GÜN SONRA KALDIRILDI Cerattepe olayları nedeniyle 36 gündür polis bariyerleriyle çevrili olan Artvin Valiliği önü Cumhuriyet Meydanı normale döndü. Artvin´de, Kafkasör- Cerattepe’de maden çıkarılması için Cengiz İnşaat yetkililerinin, hukuki süreç devam ederken, asker ve polis eşliğinde zırhlı araçlarla bölgeye gelişi Artvin halkını sokağa dökmüş. Çıkan olaylar şehre taşınmış Artvin Valiliği ve Çarşı Polis Merkezinin önündeki alan polis bariyerleriyle çevrilmişti.

 Duyumu alan vatandaşlar 16 Şubat Pazartesi günü Atmaca mevkide gece arabalarında geçirmiş araçlarını yola bırakarak beklemeye başlamıştı. Salı ve Çarşamba günler polis ve asker vatandaşlara yoğun gaz, plastik mermi ve cop kullanarak şirket araçlarının Cerattepe bölgesine girmesini sağlamıştı.

Devamında ise olaylar şehre taşınmış, Valilik önünde çok sayıda vatandaş toplanmıştı. Olaylar Artvin Devlet Hastanesi önünde devam etmiş. Çoğunluğu kadın olan gruba polis, Toma’lı, biber gazlı, coplu ve plastik mermi kullanarak müdahale etmişti.  Bu sırada Valilik önü polis bariyerleriyle çevrilmişti.  Protestolar artarak devam edince Artvin’den bir heyet Başbakan Davutoğlu’yla görüşmüş, Davutoğlu, hukuksal süreç tamamlanana kadar şirketin faaliyette bulunamayacağını ifade etmişti. Bunun üzerine gerginlik azalmış fakat aradan 36 gün geçmesine rağmen polis bariyerleri valilik önünden kaldırılmamıştı.
Bunun yanı sıra 7 Mart Artvin’in kurtuluş gününde bile bariyerler nedeniyle kutlama Halitpaşa kavşağında gergin bir şekilde yapılabilmişti. Kısa bir süre önce Sağlık Bakanlığı tarafından Artvin’e gönderilen 7 Adet ambulans için düzenlenen tören bile bu bariyerlerin içinde halkın katılamadığı bir şekilde gerçekleşti. Artvin Defterdarlığı Vergi Haftası’nda,  21 Mart Ormancılık Gününde ise Orman teşkilatı Atatürk Anıtına çelenklerini yine polis bariyeri eşliğinde sunmuştu. Olaylardan 36 gün sonra, 22 Mart Salı günü polis bariyerleri Artvin Valiliği önünden kaldırılarak Valilik önü normal haline döndü.
Artvin halkı, bariyerlerden çok, Artvin’in vizyonuna sunduğu olumsuz görüntü ve taşıdığı anlam nedeniyle bariyerlerden rahatsız olduklarını sık sık dile getiriyordu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.