Artvin halkı direndi

Artvin Cerattepe’deki maden sahasında ağaç kesimi için örnekleme çalışması yapılacağını öğrenen yöre sakinleri ağaçların kesilmesine engel oldu. Artvin Cerattepe’deki maden sahasında ağaç kesimi için örnekleme çalışması yapılacağını öğrenen yöre sakinleri ağaçların..

Son Güncelleme: Whatsapp

Artvin Cerattepe’deki maden sahasında ağaç kesimi için örnekleme çalışması yapılacağını öğrenen yöre sakinleri ağaçların kesilmesine engel oldu.

Artvin Cerattepe’deki maden sahasında ağaç kesimi için örnekleme çalışması yapılacağını öğrenen yöre sakinleri ağaçların kesilmesine engel oldu. Yaklaşık 300 kişinin bölgeye gittiğinin haber alınması üzerine ağaç kesme çalışması yapılmadı.

Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, Cerattepe’deki maden alanı çevresinde ağaç kesimi için örnekleme çalışması yapma kararı aldı. Bunu haber alan yöre sakinleri, geceden organize olarak Sabah erken saatlerinde ağaç kesimini durdurmak amacıyla araçlarla maden sahasına gitti. Ancak, bölgede ağaç kesimi yapılmadığını gören kalabalık ateş yakarak bekledi. Ağaç kesiminin, grubun geleceğinin haber alınması nedeniyle gerginlik yaşanmaması için durdurulduğu belirtildi.

Daha sonra Cerattepe’ye yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki bir tesise giden grup, burada kalan maden tesisinin Artvinli güvenlik görevlileri ile görüşmek istedi. Polisin karşıladığı grup ile güvenlik görevlilerinin amiri arasındaki kısa süreli tartışma yaşandı. Yeşil ArtvinDernek Başkanı Nur Neşe Karahan güvenlik görevlilerine, “Siz de Artvinlisiniz. Gelin, bizim yanımızda yer alın. Bu maden Artvin‘i yok edecek. Eğer iş istiyorsanız biz size iş buluruz” dedi.

Başkan Nur Neşe Karahan, Artvin Orman İşletme Müdürlüğü‘nün maden sahasında ağaç kesimi için örnekleme çalışması yapmayı planladığını hatırlattı. Karahan, “Büyük bir kalabalıkla geldiğimiz için ertelediler. Bu gün burada olmasaydık çalışmaları sürdüreceklerdi. Bugün olduğu gibi bundan sonrada buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu. Kalabalık daha sonra Artvin il merkezine hareket etti. – Artvin

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.