betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

ARTVİN’DE DÜĞÜNDE CERATTEPE PASTASI KESİLDİ

 ARTVİN’DE DÜĞÜNDE CERATTEPE PASTASI KESİLDİ  Artvin’de Gonca ve Tunç Elçin’in Düğününde Cerattepe Pastası ile  yılın düğünü diyeceğimiz düğün ilklere imza atarken verdiği mesajlarla hafızalardaki yerini aldı. GENÇAĞA KARAFAZLI.HAYATİ AKBAŞ-ARTVİN ARTVİN-Artvin’de..

Son Güncelleme: Whatsapp

 ARTVİN’DE DÜĞÜNDE CERATTEPE PASTASI KESİLDİ

 Artvin’de Gonca ve Tunç Elçin’in Düğününde Cerattepe Pastası ile  yılın düğünü diyeceğimiz düğün ilklere imza atarken verdiği mesajlarla hafızalardaki yerini aldı.
GENÇAĞA KARAFAZLI.HAYATİ AKBAŞ-ARTVİN
ARTVİN-Artvin’de yapımı tamamlanan ve henüz resmi açılışı yapılmamış olan Grand Hotel Düğün Salonunda ilk düğün yapan çift olarak kayıtlara geçen Elçin çiftinin en çok dikkat çeken yönlerinden birisi de yaptırdıkları pasta oldu.
Genç çiftlerin yaşı kadar geçmiş tarihi olan Cerattepe Maden Mücadelesinin son safhasını, “Cerattepe Nöbeti”ni anlatan pasta büyük ilgi gördü.
Artvin’de Cennet pastanesi sahibi ve Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan tarafından günlerce süren çalışma sonrası ortaya çıkan muhteşem pastanın verdiği mesaj en çok dikkat çeken detay oldu.
Düğün sonrası açıklama yapan Gonca- Tunç Elçin çifti,  düğünlerine gelen gelemeyen tüm dostlarına teşekkür ederek; “Bizim en mutlu günümüzde yanımızda olan gelemeyen tüm dost ve akrabalarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
Cerattepe Nöbeti Çeyrek Asırdır Sürüyor, Biz Yaşadığımız Sürece Devam Edecek!
Yaptırmış oldukları pasta hakkında da konuşan Elçin çifti; “Biliyorsunuz, Artvin çeyrek asırdır, varoluş yok oluş mücadelesini veriyor. Ne gecemiz ne gündüzümüz var. Bizim yaşımız kadar süren uzun bir mücadeleden söz ediyoruz. Gonca ile birlikte böyle bir pasta yaptırmaya karar verdiğimizde bunu yapabilen tek kişinin Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Ablamız olduğunu biliyorduk.
 “Cerattepe Geçilmez, Artvin Halkı Yenilmez”. 
 Çok zor bir konsept istedik. 25 yılı anlatacak güzel bir konsept ne olur diye düşündüğümüzde, orada 2 ayı aşkın süredir devam eden nöbet olduğunu fark ettik. Böyle bir pasta istediğimizi söyledik. Sağ olsun Neşe ablamız 15 gün bunu yapabilmek için uğraştı. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Oradaki nöbet kulübesini ve etrafını tasvir eden güzel bir çalışma ortaya çıktı. Oraya da gelin damadı yerleştirdi. Güzel bir söz ile de süsledi. Bu söz Artvin’in Cerattepe konusunda geldiği son aşama, son noktadır. Cerattepe’yi geçebilmeniz için Artvin halkını yenmeniz, yani yok etmeniz, ya da üzerinden geçmeniz gerekiyor anlamı taşıyor. Çanakkale’ye bakarsanız anlamını daha iyi anlarsınız. Eğer Çanakkale’de düşmanlar bizi geçmiş olsalardı, biz olmayacaktık. Geçemedikleri için biz varız, onlar yoktur. Gerçekten maden ve Artvin yan yana durmaz” dedi. 
Artvin Cerattepe’deki durum tıpa tıp buna benziyor. Teknoloji, bilim gelişse de uçsa da Burada maden çıkmaz. Çünkü Artvin aşağıda duruyor. Siz ÇED’i içindekileri bin kez değiştirseniz de bu gerçek hiçbir zaman değişmeyecek. Biz bir anlamda düğünümüzü Artvin’in geleceğine, doğasına adamış olduk. Neşe Ablamızın eline sağlık. 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.