betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

ATAMAN AİLESİ 10 AYLIK ÇOCUKLARINI KURTARMAK İSTİYOR

Doğuştan kalp hastası olan 10 aylık Derya bebeğin iyileşmesi için gerekli para bulunamazsa ölecek. Hayati Akbaş BORÇKA-Serpil ve Turgay Ataman çiftinin üçüncü çocukları olan 10 aylık Derya Ecrin Ataman doğuştan..

Son Güncelleme: Whatsapp

Doğuştan kalp hastası olan 10 aylık Derya bebeğin iyileşmesi için gerekli para bulunamazsa ölecek.

Hayati Akbaş

BORÇKA-Serpil ve Turgay Ataman çiftinin üçüncü çocukları olan 10 aylık Derya Ecrin Ataman doğuştan kalp hastası. Derya bebeğin annesi Serpil Ataman 8 aylıkken erken doğum yapmak zorunda kalmış. Doğumun ardından Derya bebeğin kalbinin tam tamamlanmamış olduğu anlaşılınca iyileşmesi için ailesi hastana hastane dolaşmaya başlamışlar.  Özel sektörde çalışan baba Turgay Ataman, çocuğunun iyileşmesi için 10 ay boyunca birikimini kullanmak zorunda kalmış. Fakat tedavi masrafları ve iyileşmesi için gereken ameliyat oldukça pahalı olduğundan aile çareyi hayırsever insanlardan yardım istemekle bulmuş.

Kapı kapı dolaşarak ve bebeklerinin iyileşmesi için gerekli parayı bulmaya uğraşırken dolandırıcı damgası da yemişler. Baba Turgay Ataman; “çocuğumun iyileşmesi için kapı kapı dolaşıp yardım toplamak durumunda kaldık. Başka bir derneğin şikâyeti üzerine dolandırıcı damgası yedim. Valiliğe başvuru yapmadığım için yardım toplayamazmışım. Az kalsın dolandırıcılıktan içeri girecektik. Nitekim bir şekilde Vali Kemal Cirit’e ulaştım evraklarımı imzaladılar.  Bana bir hesap numarası verdiler sonra git yardım topla dediler. Bende yeniden yardım toplamaya başladım” dedi.

Fakat şuana kadar üç ameliyat geçiren ve iki stent takılan minik Derya aynı zamanda toplum içine giremiyor, toplu taşıma aracına binemiyor. Baba Ataman, çocuğunun tedavisinin 15-20 gün sürdüğünü bu nedenden dolayı işe bile gidemediğini ifade etti. Yıllarca biriktirdiği parasını çocuğunun tedavisine harcayan baba zor durumda üç aylık ev kirasını ödeyememiş, öte yandan da çocuklarını iyileşmesi için şu anda kadar harcadığı paranın iki, üç katı paraya ihtiyaçları var ki minik derya yaşasın.

Anne Serpil Ataman yavrusu Derya’nın gözlerinin önünde eriyip gitmesine yüreği dayanmıyor. Kapı kapı dolaşıp para topluyor.  Fakat Derya bebeğin toplum içine girmesi yasak evde de bakacak kimseleri olmadığından çocuğu bırakamıyor, bu nedenden dolayı ne yapacaklarını bilemez durumdalar. Eğer bir an önce ameliyat için gerekli para bulunamazsa Derya bebeğin ölme ihtimali var.  

Aile hayırseverlerden yardım bekliyor. Bizler aracılığıyla seslerini Artvin halkına Türkiye’ye duyurmak isteyen Ataman ailesi bir an önce çocuklarının sağlığına kavuşmasını istiyor.  Derya bebeğe yardım etmek isteyenler 0535 692 75 26 telefon numarasıyla iletişime geçebilirler.

 

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.