Ayder’de Çarpık gidiyör!

 Yavuz GÜNAY Çamlıhemşin AYDER’DE ÇARPIK YAPILAŞMA Ayder Yaylasında her yıl yapılmakta olan kültür sanat ve doğa festivali iki gün değil bir gün olacakmış. Nedeni ise; Ayder yaylasında bulunan festival alanı..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Yavuz GÜNAY

Çamlıhemşin

AYDER’DE ÇARPIK YAPILAŞMA

Ayder Yaylasında her yıl yapılmakta olan kültür sanat ve doğa festivali iki gün değil bir gün olacakmış.

Nedeni ise;

Ayder yaylasında bulunan festival alanı tahrip olmuş gözükmektedir.

Ayder yaylasında yapılan yanlış yapılaşma dolasıyla Ayder yaylasının en güzel yeri önce şahsi mülkiyet sonrası otopark oldu. Yer yer çimenler yok olmuş, konser alanı daralmış durumda.

Şimdi dedikodular dolaşıyor…

Ayder Yaylasında 4-5 Haziran’da bu yıl 22. Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali değil, sadece 5 Haziran’da boğa güreşleri olacak deniyor.

Peki ben bir Çamlıhemşinli olarak, yöre insanı olarak her yıl konser organizasyonları ve tur programı yaparken, burada bu yıl yanlış planlar dolasıyla Ayder Yaylasında iki gün yapılan bir festival şimdi neden tek güne indirildi; sormak isterim.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ayder yaylası için güzel projeler düşünürken, yöre halkı Ayder yaylasını bulduğu her alanı ya dışarıdaki kişilere peşkeş çekiyor ya da kendileri ticaret uğruna otel, pansiyon, dükkan yapıyor ve yazık ki yakında yöremizde Ayder yaylası yok olacak diye düşünüyorum. Kıymetini bilelim;

Son pişmanlık fayda etmez.

ayder2

ayder3

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.