Bakan Uraloğlu “Lojistik liman Rize’yi üs yapacak” Prof. Dr. Üçüncü “lojistik liman projesi ölü yatırımdır” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Bakan Uraloğlu “Lojistik liman Rize’yi üs yapacak” Prof. Dr. Üçüncü “lojistik liman projesi ölü yatırımdır”

Bu haber 04 Eylül 2023 - 12:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bakan Uraloğlu “Lojistik liman Rize’yi üs yapacak” Prof. Dr. Üçüncü “lojistik liman projesi ölü yatırımdır”

Bakan Ualoğlu “Lojistik liman Rize’yi üs yapacak” Prof. Dr. Üçüncü “lojistik liman projesi ölü yatırımdır”

Kuzeyteve-

Bakanlığı bünyesinde çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Rize’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu İyidere Lojistik Limanı’nın tamamlanmasıyla da Karadeniz’de önemli bir lojistik üs haline geleceğini söyledi.

KTÜ Öğretim Görevlilerinden, Kültür Bilimleri Akademisi Başkanı (KÜBAK)  Prof. Dr. Kemal Üçüncü Ovit tünelleri ile İyidere’de yapımı devam eden Lojistik liman projesinin ölü yatırım olduğunu iddia etti.

“İYİDERE LOJİSTİK LİMANI KARADENİZ’DE ÖNEMLİ BİR LOJİSTİK ÜS HALİNE GELECEK”

Rize’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu katıldığı il koordinasyon toplantısının ardından basın açıklaması yaptı.

Uraloğlu ; “Avrupa ile Orta Asya’ya açılan Kafkasya Koridoru üzerinde yer alması Rize’yi Doğu Karadeniz’in önemli merkezlerinden biri haline getirmiştir. Hızla büyüyen ve gelişen Organize Sanayi Bölgesi ve yapım çalışmaları devam eden İyidere Lojistik Limanı’nın tamamlanmasıyla da Karadeniz’de önemli bir lojistik üs haline gelecektir. Bu kapsamda son 21 yılda Rize’nin ulaşım ve iletişim altyapısı yatırımları için yaklaşık 75 Milyar Lira harcadık” sözleriyle Lojistik Limanın ne derece önemli olduğuna dikkat çekti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yukarıda ki açıklamalarının tam aksine bir açıklama ise KTÜ Öğretim Görevlilerinden, Kültür Bilimleri Akademisi Başkanı (KÜBAK) Prof. Dr. Kemal Üçüncü’den geldi.

Prof. Dr. Kemal Üçüncü’den Karadeniz Bölgesindeki kimi yatırımların üretime yönelik üretimler olmadığını, üretim dışı yatırmaların ölü yatırımlar olduğunu öne sürdü. KÜBAK Başkanı Üçüncüoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Rize’deki Ovit tünelleri ile İyidere’de yapımı devam eden Lojistik liman projesi ve birçok yatırımın ölü yatırım olduğunu iddia etti. Yatırımların mutlaka üretime yönelik olması gerektiğine vurgu yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş