Beyoğlu’nda İsrail protestosuna katılar gözaltına alındı, Özgür Özel yaşananlara tepki gösterdi:Gençler derhal serbest bırakılmalı, süreci yakından takip ediyoruz

İsrail ile ticaretin kesilmesi için Beyoğlu’nda toplanan kadınlar ters kelepçe takılarak gözaltına alındı. CHP lideri Özgür Özel yaşananlara tepki gösterdi: Gençler derhal serbest bırakılmalı, süreci yakından takip ediyoruz. ‘Filistin İçin..

Beyoğlu’nda İsrail protestosuna katılar gözaltına alındı, Özgür Özel yaşananlara tepki gösterdi:Gençler derhal serbest bırakılmalı, süreci yakından takip ediyoruz
Son Güncelleme: Whatsapp
İsrail ile ticaretin kesilmesi için Beyoğlu’nda toplanan kadınlar ters kelepçe takılarak gözaltına alındı. CHP lideri Özgür Özel yaşananlara tepki gösterdi: Gençler derhal serbest bırakılmalı, süreci yakından takip ediyoruz.

‘Filistin İçin Bin Genç’ topluluğunun çağrısıyla Taksim Beyoğlu’nda İsrail ile ekonomik ilişkilerin kesilmesi talebiyle eylem düzenlendi. Eyleme izin vermeyen polis çok sayıda kadını ters kelepçe ile gözaltına aldı.

‘Filistin İçin Bin Genç’ topluluğundan yapılan paylaşımda, kadınların gözaltına alındığı görüntüler paylaşıldı ve

“Türkiye’nin polisi İsrail’in askeri! Darp edilerek ters kelepçeyle gözaltına alınan arkadaşlarımıza araçta elleri bağlı olmasına rağmen işkence devam ediyor” denildi.

ÖZEL’DEN TEPKİ

‘Filistin İçin Bin’ topluluğunun tweet’ini paylaşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “İstiklal Caddesi’ne çıkan gençlere yönelik bu muamele; ifade özgürlüğüne, toplanma özgürlüğüne ve anayasaya açıkça aykırıdır. Gözaltındaki gençler derhal serbest bırakılmalıdır. Süreci yakından takip ediyoruz.” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.