Bu okul; toprağa, suya, yeşile, havaya gönüllü !

 Ankara, Hacettepe, ODTÜ ve Bartın Üniversitesinden bilim insanlarınca hazırlanan TEMA Vakfı’nın okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için  yürüttüğü  doğa eğitim programını Rize’de etkin bir şekilde uygulayan Gülbahar Hatun Anaokulu öğrencileri ..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Ankara, Hacettepe, ODTÜ ve Bartın Üniversitesinden bilim insanlarınca hazırlanan TEMA Vakfı’nın okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için  yürüttüğü  doğa eğitim programını Rize’de etkin bir şekilde uygulayan Gülbahar Hatun Anaokulu öğrencileri  toplu olarak TEMA Vakfı Gönüllü Üyesi de oldu.  Daha önce okulda bulunan 12 sınıfın kapısına taktıkları yeşil yaprakların büyüğünü okul girişine astılar. Yeşil Yaprak Ödülü okulda düzenlenen bir törenle  TEMA Vakfı Rize Temsilcisi Nevzat Özer tarafından Okul Müdürü Fatma Kalemci’ye verildi.

 

TEMA Vakfı –Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen öğretmenlerin tamamen gönüllülük esası ile katıldıkları Minik TEMA programının  velilerce de desteklendiğini belirten Okul Müdürü Fatma Kalemci; “ Çok değerli akademisyenlerce geliştirilen, 40 dan fazla doğa etkinliğinden oluşan program, çocukları doğaya yakınlaştırmak, onların duyularını ve yaratıcılıklarını harekete geçirmek, keşif ve merak duygularını desteklemeyi amaçlıyor” dedi.


Öğretmenlerin buldukları her fırsatta çocukları dışarı çıkardıklarını,  toprak ve doğa odaklı eğitim etkinliklerini başta doğal alanlar olmak üzere, Rize TEMAEVİ bahçesinde ve tüm açık hava ortamlarında çocuklarla birlikte gerçekleştirdiklerini ifade eden Kalemci, Minik TEMA programının çocukların yaparak, yaşayarak, koklayarak öğrenmelerine fırsat verdiğini, çocukların doğayla bağlarını güçlendirirken, öğretmenlere de doğa etkinlikleri için zengin bir kaynak ve materyal desteği sunduğunu, öğretmenleri eğitim ortamlarına açık havayı dahil etmeleri yönünde desteklediğini belirtti.


TEMA Vakfı Rize Temsilcisi Nevzat Özer ise; TEMA Vakfı Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen  Minik ve Yavru TEMA Programına Rize’de  59  okuldan   235  öğretmenin gönüllü olarak katıldığını  belirterek 5 binden fazla çocuğa doğa ve  çevre eğitimi verileceğini belirtti.


Çocukların TEMA Gönüllüsü olmasını, erken yaşlarda sivil toplum kuruluşlarıyla tanışmasını, yaşanan sorunlara karşı sorumlu, çözüme ortak  bireyler olarak yetişmelerinin çok önemli olduğunu belirterek çocuklardan başlamak üzere bütün halkı toprağa, suya, yeşile, tertemiz havaya, TEMA’ya  gönüllü olmaya davet etti.


Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.