Çay fabrikaları zehir saçıyor

GENÇAĞA KARAFAZLI Rize ilinde Fındıklı ilçesi başta olmak üzere birçok bölge de faaliyet gösteren çay fabrikalarının bacalarından çıkan duman ve is çevreyi kirletmeye devam ediyor. (RİZE) Seçildiği günden beri Rize..

Çay fabrikaları zehir saçıyor
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize ilinde Fındıklı ilçesi başta olmak üzere birçok bölge de faaliyet gösteren çay fabrikalarının bacalarından çıkan duman ve is çevreyi kirletmeye devam ediyor.

(RİZE) Seçildiği günden beri Rize halkının toplumsal, siyasal ve yaşam alanlarını koruma konusunda duyarlılık gösteren CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı çay fabrikalarının çevre kirliliği yaratması ve insan sağlığı sorunu oluşturması konusuna dikkat çekti.

Tahsin Ocaklı x hesabından yaptığı paylaşımda Rize valiliği, Çevre bakanlığı nı etiketleyerek, “Çay fabrikaları, baca filtresi takılmadığı için çevre kirliliğine yol açıyor. Rize’nin hemen her ilçesinde hem kamu hem özel fabrikalar insanları zehirlemeye devam ediyor. Organik çay üretilen bir fabrika bile zehir saçıyor “diye Tweet atarak kirliğe dikkat çekti.

Bilindiği gibi Fındıklı halkı geçmişte, Karali çay fabrikası ve Rize ilinde faaliyet gösteren çay fabrikalarının insan sağlığını tehdit ettiği, bölgede kurulu olan çay fabrikalarının büyük çoğunluğunun ruhsatsız çalıştığı, çevre ve halk sağlığını korumak için gerekli tedbirlerin alınmadığı, halk sağlığını korumakla görevli kamu otoritelerinin görevlerini yapmadığını belirten birçok basın açıklaması yapmışlardı. Açıklamalarında gerekli tedbirleri almadan çalışan fabrikalara sessiz kalmayacaklarını belirten yöre halkı, birçok kez Fındıklı Belediyesi, Rize Valiliği ve sağlık müdürlüğüne şikâyette bulunmuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.