betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Cengiz Holding gözünü Uludağ’a dikti

  Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır A.Ş, Uludağ Ketenli yaylasında Volfram madeni aramak ve çıkartmak için Bursa Valiliği’ne başvurdu. Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır A.Ş, Uludağ Ketenli yaylasında 100 hektarlık..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır A.Ş, Uludağ Ketenli yaylasında Volfram madeni aramak ve çıkartmak için Bursa Valiliği’ne başvurdu.

Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır A.Ş, Uludağ Ketenli yaylasında 100 hektarlık alanda Volfram madeni aramak ve çıkartmak için Bursa Valiliği’ne başvuruda bulundu. Valilik firmaya verdiği yanıtta, bölgenin doğal sit alanı olması nedeniyle ilgili kurumlardan izin alınması gerektiğini belirtti.

DSİ VE BUSKİ ‘BURADA MADENCİLİK OLMAZ’ DEDİ

Devlet Su İşleri (DSİ) ve Bursa Su Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Cengiz Holding’e bağlı firmanın talebini Bursa’nın su sağlayıcıları olarak değerlendirdi. Kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan rezervlerin bulunduğu havzaların yakınında olması nedeniyle bölgede madencilik faaliyeti yapılamayacağını bildirdi.

BAKANLIK RUHSAT VERDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise bölgede çalışabilmesi için ruhsat verdi, Orman Bölge Müdürlüğü de maden sahasının girişine 400 metrelik tünel açılması için gereken onayı verdi.

HEM HUKUKİ HEM DE FİİLİ MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) Başkanı Murat Demir; “Bu çalışmayı burada yaptırmayacağız. Bu firmaya arama ruhsatı verildi çalışma ruhsatı verilmedi. Zaten valilik, DSİ ve BUSKİ bu proje için olumsuz görüşünü açıkladı. Çalışmanın yapılacağı alanda bulunan köyler bu durumdan çok etkilenecek. Bizde bu durumun yapılmaması için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Hem hukuki hem de fiili mücadelemizi sürdüreceğiz. Bursa’nın içme suyunun olduğu bir bölgede bu çalışmanın yapılmasına hiçbir Bursalı kabul etmeyeceğini” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.