Cengiz’e kara yetmedi, Eti Bakır Samsun’da denizi 179 bin metrekare dolduracak - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Cengiz’e kara yetmedi, Eti Bakır Samsun’da denizi 179 bin metrekare dolduracak

Bu haber 11 Şubat 2024 - 12:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cengiz’e kara yetmedi, Eti Bakır Samsun’da denizi 179 bin metrekare dolduracak

Cengiz Holding’in Eti Bakır şirketi, Samsun Tekkeköy’de 179 bin metrekare alanda kıyı dolgusu yapmak için Bakanlığa başvurdu.

Karadeniz’de kıyı dolgusu çalışmaları hız kesmiyor. Başta sel felaketlerine etkisi, doğada yarattığı tahribat, kentlerin ve halkın denize erişimine yönelik yarattığı engeller gibi pek çok ciddi olumsuzluk nedeniyle uyarılara konu olan kıyı dolgularına her geçen gün yenileri ekleniyor. Devlet eliyle kıyı dolgusu yapılarak hayata geçirilen Karadeniz Sahil Yolu’nda ise her sene hasar meydana geliyor. Tüm bu olumsuzluklara karşın hem yerel yönetimler hem de ilgili bakanlıklar kıyı dolgularına onay üzerine onay veriyor.

CENGİZ 179 BİN METREKAREYE GÖZ DİKTİ

Kıyı dolgularına ilişkin son adım Samsun’dan geldi. Cumhuriyet’ten Şeyda Öztürk’ün haberine göre, kamu ihaleleriyle sık sık gündeme gelen iş insanı Mehmet Cengiz’in şirketi Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır Anonim Şirketi, Tekkeköy’deki kimyasal depolama tesisini büyümek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına başvuruda bulundu. Şirket, 483 milyon TL değerindeki projesine onay alması durumunda denizin 179 bin 726 metrekarelik alanı doldurulacak.

Dolguda 900 bin metreküplük malzeme kullanılacak. Dolgu yapılacak alanın üzerine de hurda tasnif alanı, silis depolama alanı, konsantre stok sahası, sülfürik asit tankları, pirit deposu, yan mamül deposu, yedek malzeme deposu, fosforik asit tankları ve gübre deposu kurulacak. Proje kapsamında dip taraması yapılmayacak. (HABER MERKEZİ)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA