Çepni “Onbeşler Sosyalizm Mücadelemizde Yaşıyor”

İzmir HDP Milletvekili Murat Çepni – Onbeşler Sosyalizm Mücadelemizde Yaşıyor! Gençağa KARAFAZLI – HDP İzmir Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Murat Çepni, TBMM Genel Kurulunda “TKP kurucu kadroları Mustafa Suphi..

Çepni “Onbeşler Sosyalizm Mücadelemizde Yaşıyor”
Son Güncelleme: Whatsapp

İzmir HDP Milletvekili Murat Çepni – Onbeşler Sosyalizm Mücadelemizde Yaşıyor!
Gençağa KARAFAZLI –
HDP İzmir Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Murat Çepni, TBMM Genel Kurulunda “TKP kurucu kadroları Mustafa Suphi ve 14 yoldaşının 100 yıl önce Trabzon açıklarında katledilmesini gündeme getirerek andı.
“Devrimci anılar önünde saygıyla eğiliyorum”
Çepni ““TKP kurucu kadroları Mustafa Suphi ve 14 yoldaşı, tam 100 yıl önce Trabzon açıklarında burjuva iktidara bağlı çeteler tarafından vahşice katledilmiş, eşi ve yoldaşı Maria Suphi ise tecavüzcü çetelere teslim edilmiştir. Onlar komünistlerin birliğini gerçekleştirip sosyalizme yürümeye kararlı Bolşevizm okulunun öğrencileriydi. 15’lerin mirası sosyalist bir dünya mücadelemizde yaşıyor; ektikleri tohumlar, yeşermeye devam ediyor. 28 Kanunisani’yi unutma devrimci anılar önünde saygıyla eğiliyorum.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.