Cerattepe güne polis müdahalesiyle başladı

Cerattepe güne polis müdahalesiyle başladı Artvin Cerattepe’de bu sabah yeniden gazlı müdahale başladı…  Radikal – Artvin Cerattepe’de madene karşı tepki göstererek bir araya gelen ve gece de nöbet tutan binlerce kişiye..

Son Güncelleme: Whatsapp

Cerattepe güne polis müdahalesiyle başladı

Artvin Cerattepe’de bu sabah yeniden gazlı müdahale başladı…

 Radikal – Artvin Cerattepe’de madene karşı tepki göstererek bir araya gelen ve gece de nöbet tutan binlerce kişiye sabah müdahale başladı.

Maden çalışmasını engellemek için protestoların yapıldığı Artvin Cerattepe’de gece nöbet tutan halka, polis bu sabah yeniden müdahale etti.

Polis müdahalesinin ardından halk, Cerattepe’ye olası bir saldırı ihtimali için barikatlar kuruluyor.

MADEN ŞİRKETİNİN BÖLGEYE GİRMESİ HUKUKSUZ 

Artvin Cerattepe’de bu sabah yeniden gazlı müdahale yapıldı. Avukat Bedrettin Kalın maden şirketinin bölgeye girmeye çalışmasının hukuksuz olduğunu belirtti.

Artvin Cerattepe’de bakır madeni açılmasına karşı tepki göstererek bir araya gelen ve gece de nöbet tutan binlerce kişiye sabah müdahale başladı…

Polisin araçları çekmeye çalışmasıyla başlayan müdahalede her yer yine gaza boğuldu. Cerattepe’de hukuken maden işletmesi için hiçbir hukuki yol kalmayınca ortaya yeni bir ÇED raporu çıkarıldığını belirten avukat Bedrettin Kalın bu rapor hakkında 8 aydır yürütmeyi durdurma kararı verilmediği bu durumda önceki durdurma kararının geçerli olduğunu belirtti. Halen olay yerinde bulunan Kalın, bin 700 metrede bir metre karda direnişe devam ettiklerini söyledi.

CNN Türk yayınında konuşan Kalın, mahkemenin bir-iki ay içerisinde keşif yapacağını ve bu olana kadar bölgeye girilmemesini istediğini, o zamana kadar maden şirketi girer ağaç keserse keşfin anlamının kalmayacağını söyledi. Kalın bu sabah iş araçları ile eylemcilerin araçlarının çekilmeye çalışıldığını belirtti.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.