betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Cerattepe’ye tel örgü çekilip ağaçlar kesiliyor

Artvin halkının, Cengiz Holding’in inşa etmek istediği altın madenine karşı 2 gündür direnişini sürdürdüğü Cerattepe’ye binlerce asker ve polis yığınak yaptı. Sabah saatlerinde Cerattepe’ye, Cengiz Holding’in konteynırları kurularak, alanın belli..

Son Güncelleme: Whatsapp

Artvin halkının, Cengiz Holding’in inşa etmek istediği altın madenine karşı 2 gündür direnişini sürdürdüğü Cerattepe’ye binlerce asker ve polis yığınak yaptı. Sabah saatlerinde Cerattepe’ye, Cengiz Holding’in konteynırları kurularak, alanın belli bölümlerine tel örgüler çekilerek, bölgede bulunan birçok ağaç şirket çalışanları tarafından kesilmeye başlandı. 

İMZA ATMAYANLARA SORUŞTURMA 

Öte yandan, Orman Genel Müdürlüğü’nden, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’ne yer tesisi için gönderilen belgeye, bölge müdürlüğü personeli ve şeflerin “dosya eksik” gerekçesiyle imza atmadığı belirtildi. Bunun üzerine Orman Genel Müdürlüğü’nün şef ve personelleri telefonla arayarak, “Siz Artvinli olduğunuz için çalışmıyorsunuz. Artık Artvin’i yaz tatilinde görürsünüz” şeklinde tehdit ettiği öğrenildi. Söz konusu 6 personel hakkında soruşturma açılacağı iddia edildi.

İki gündür halkın direnişinin sürdüğü Cerattepe’ye bugün halk çıkmayacak. Yeşil Artvin Derneği tarafından alınan karara göre, akşam saatlerinde Artvin merkezinde yürüyüş düzenlenecek ve esnafla görüşmeler yapılacak. Yarın ise Cerattepe’de halkın direnişi sürecek.

Polis ve asker Cerattepe’ye konumlanırken, maden inşa alanına giden yollar ise polis tarafından tutuluyor ve gazeteciler de dahil bölgeye gidişler engelleniyor. 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.