betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

CHP’Lİ DENİZ “AKP ARTIK ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR TAZE KANA İHTİYAÇ VAR”

CHP Rize İl ve merkez ilçe ile kadın örgütü temsilcileri Rize’de görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bu sabah kahvaltıda bir araya geldi. Parti yöneticileri basın ve ifade..

CHP’Lİ DENİZ “AKP ARTIK ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR TAZE KANA İHTİYAÇ VAR”
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Rize İl ve merkez ilçe ile kadın örgütü temsilcileri Rize’de görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bu sabah kahvaltıda bir araya geldi. Parti yöneticileri basın ve ifade özgürlüğüne dikkat çekti ve erken seçimin zorunluluk olduğu vurgulandı.

“BASIN VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ”

Gençağa Karafazlı-Hüseyin Altun –

Rize -CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz beraberinde merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu, Kadın Kolları İl Başkanı Nurdan Ardal ve bazı parti yöneticileriyle beraber ulusal ve yerel basın mensuplarını Baba cafe de verdiği kahvaltıda konuk etti.

“İKTİDAR EKONOMİYİ BİTİRDİ HALKI BORÇLANDIRDI”

CHP Rize il Başkanı Saltuk Deniz basın mensuplarının çeşitli sorularını cevapladığı sohbet toplantısında AKP iktidarının her geçen gün kan kaybettiğini ülkenin yeni bir kana ihtiyacı olduğunu Türkiye’nin her geçen gün bir uçuruma doğru sürüklendiğini acilen erken bir seçimin zorunluluk olduğunu vurguladı.

Ülke ekonomisinin artık bitirildiğini sorunların çözümü konusunda AKP iktidarının hiçbir şey yapamadığını kaydeden Saltuk Deniz; ““Hemen her konuda sorunların yaşanıyor. AKP iktidarı sorunların çözemediği gibi daha da katmerleştirerek büyüttüğünü görüyoruz.

Siyasal iktidar gerek ekonomide gerek diş politikada sorunları çözme yerine daha da artırdığı insanların her gün daha fazla borçlandığı gerçeğiyle karşı karşıya bulunuyoruz.

“YENİ BİR KANA İHTİYAÇ VAR”

Bu sorunların çözülmesi için yeni bir kan değişikliği yapılması gerekiyor. İnsanların umudunu tazelemek için yeniden yetki alınması gerekiyor. Demokrasi dediğimiz olay böyle bir olaydır. Eğer toplumda güveniniz azaldığı zaman, anketlerde geriye düştüğün zaman yeniden yetki alınmalıdır. Bu nedenle Türkiye’de bir an önce erken seçim kararı alınmalıdır. Çünkü ilimizdeki sorunların bu iktidar tarafından görülmektedir. Bunu en basit çay kanununda görüyoruz”

“İKTİDAR ÇAY KANUNU ÇIKARTMIYOR”

Ülke genelinde olduğu gibi Rize’de de sorunların her geçen gün arttığına dikkat çeken Deniz; “Rize’de 210 bin çay üreticisini ilgilendiren çay kanununa karşı olan kimse var mı? Hemen hemen herkes bir çay kanunun çıkmasını istiyor. Herkesin istediği ama AKP’ nin bir türlü çıkartamadığı çay kanunuyla karşı karşıyayız. Her yıl 210 bin çay üreticisi AKP hükümetinin uyguladığı çay alım politikaları sonucu 210 bin çay üreticisi mağdur oluyor. Onun için bir an önce erken seçim yapılmalıdır. Yapalım ki Türkiye’ nin ve Rize’nin sorunlarını çözelim.”

“HALKA 3 Y VAAT ETMİŞLERDİ”

CHP Rize il Başkanı Saltuk deniz, hükümete yönelik eleştirilerini şu şekilde sürdürdü;

“Ülkede insanımız geleceğini aydınlık göremiyor. Eğer bir ülkede insanları geleceğini karatmışsanız, o ülkede geleceğe dönük hiçbir şey planlayamazsın. Bildiğiniz gibi AKP 2002 de 3 tane Y ile geldi. “Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasakların kaldırılması”.

Bugün üç Y’nin de hayata geçiremediğini görüyorsunuz. Türkiye’de yoksul insan sayısı 2002 de 18 milyon iken bugün açlık sınırında olan 16 milyon, yoksulluk sınırında olan 50 milyon, toplam 66 milyon insan var. Türkiye’ de yoksulluk sayısı 20 yılda neredeyse dört katına ulaştı. Türkiye’nin dış borcu 31 milyar dolardan 420 milyar dolara, iç ve dış borç 2 katrilyon liraya ulaştı” dedi.

“KILIÖDAROĞLU RİZE’NİN OLUMSUZ HAVASINI DEĞİŞTİRDİ”

Başkan Deniz, “Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Rize’ ye geldi. Rize’ de genel başkanımızı büyük bir coşkuyla karşılandı. Genel Başkanımızın Rize gezisiyle ilgili Türkiye’ ye yansıyan kısmı Rize’ nın olumsuz olarak gösterilmesinin önüne geçti. 35 tane milletvekilimiz, belediye başkanlarımız geldi. Rize’nin 12 ilçesinde saha çalışması yaptık. Saha çalışmasında vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirdiler. Bizde bu sorunları TBMM de milletvekillerimiz tarafından dile getirilmeye başlandı. Hafta başı Modern sanayi sitesini ziyaret edip sanayi sitesi esnafını dinledik. Sanayi esnafımızın sorunlarını vekillerimiz aracılığı ile yine TBMM’ de dillendireceğiz. Yine Çamlıhemşin ilçesinde milletvekillerimizin ziyareti sırasında vatandaşlarımızın dillendirdiği sorunları mecliste Türkiye’ nin gündemine taşıyacağız. Çamlıhemşin’ de bir dönüşüm değil bir yok oluş olduğunu vatandaşlarımız soyluyor. Diğer sorunları da ilçe ilçe vatandaşlarımızdan dinleyen vekillerimiz zaman içerisinde TBMM kürsüsüne taşıyacak” dedi.

“BASIN ÖZGÜR OLACAK”

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, sohbet konuşmasında CHP iktidarında basın ve ifade özgürlüğü önündeki tüm sansürcü uygulamalara son vereceklerini gazetecinin kim olduğunu iktidar değil gazetecilerin örgütlerinin karar vereceğini gazetecilerin her yazdığı haberlere yönelik erişim yasağı ve hapis cezaları ile artık gazeteciler karşılaşmayacak çünkü basın gerçek anlamda özgür olacağını ifade etti. 

 

 

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.