CHP’Lİ VEKİL BANKOĞLU RİZE ÇGD Yİ ZİYARETİNDE KONUŞTU:İKTİDARIMIZDA BASIN ÖZGÜR OLACAK - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP’Lİ VEKİL BANKOĞLU RİZE ÇGD Yİ ZİYARETİNDE KONUŞTU:İKTİDARIMIZDA BASIN ÖZGÜR OLACAK

Bu haber 22 Ekim 2021 - 14:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP’Lİ VEKİL BANKOĞLU RİZE ÇGD Yİ ZİYARETİNDE KONUŞTU:İKTİDARIMIZDA BASIN ÖZGÜR OLACAK

CHP Lİ VEKİL RİZE ÇGD Yİ ZİYARET ETTİ

Kuzeytv.org

Önce ki gün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, PM üyesi, milletvekillerinden oluşan 32 kişilik heyet parti programı kapsamında geldikleri Rize’ de merkez başta olmak üzere ilçelerde yurttaşlarla bir araya gelerek çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Rize il örgütü tarafından aktarılan bilgilere göre milletvekillerinin bölgede gerçekleştirdiği çalışmalar oldukça verimli geçtiği bildirilirken grupta bulunan bazı milletvekillerinin ise STK ve meslek örgütleri le bire bir görüşmeler gerçekleştirdiği Rize de siyasetin nabzını tuttuğu görüldü.

CHP’Lİ VEKİL BANKPĞLU RİZE ÇGD Yİ ZİYARET ETTİ

Rize de 2 gün süre ile çalışmalar sürdüren CHP heyetinde yer CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, beraberinde Rize il başkanı Saltuk Deniz ve bir grup parti yöneticisiyle ÇGD Rize şubesini ziyaret etti.

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, ÇGD Rize şube başkanı Gençağa Karafazlı ile Rize de siyasal gelişmeler, toplumsal sorunlar ve yerel medya sorunları konusunda kısa süreli bir sohbet gerçekleştirdi.

Yaklaşık 150 gazetecinin sıradan gerekçelerle hapiste olduğu, yüzlerce gazeteci hakkında soruşturmalar açıldığı, yüzlerce gazetecinin ise işini kaybettiği ülkede düşünce ve ifade özgürlüğü önünde ciddi sorunlar yaşadığını aktaran ÇGD Rize şube başkanı Gençağa Karafazlı ,yerel medyaya yönelik çok ciddi sansürcü anlayışın devam ettiğine dikkat çekti.

Milletvekili Bankoğlu, CHP iktidarında yerel basının temel sorunlarını çözeceklerini ,hiçbir gazetecinin düşünce ve ifadesinden dolayı hapislerde yatmayacağını , düşünce ve ifade özgürlüğü önündeki tüm sorunları ortadan kaldıracaklarını kaydederek , CHP olarak halkın haber almasına yönelik sansürcü anlayışlara karşı olduklarını söyledi.

Milletvekili Bankoğlu ,ayrıca ÇAYKUR ve çay üreticisinin yaşadığı sorunlara değinerek ,binlerce çay üreticisinin yaşadığı mağduriyetleri CHP olarak TBMM getirdiklerini ancak bu sorunların çözümü konusunda çıkartılması gereken Çay kanunu ile ilgili yasal düzenlemenin siyasal iktidar tarafından engellendiğini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA