DEKAP sözcüsü Şan “Yeter artık dönün bu yanlıştan” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

DEKAP sözcüsü Şan “Yeter artık dönün bu yanlıştan”

Bu haber 27 Temmuz 2023 - 14:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DEKAP sözcüsü Şan “Yeter artık dönün bu yanlıştan”

Bizi Krize Sokmayın, Akbelen’e Dokunmayın!

Akbelen ormanlarının katledilmesine karşı direnenlere yönelik saldırılar yurdun dört bir yanında protesto ediliyor. Derelerin Kardeşliği Platformu  (DEKAP) Yürütme Kurulu Adına bir açıklama yapan Ömer ŞAN  “Bizi Krize Sokmayın, Akbelen’e Dokunmayın” başlığıyla yazılı bir açıklama yayınlandı.

Şan “Bizler derelerinde, su gözelerinin başında, yayla ve vadilerinde, denizleri ve ovalarında, doğal yaşam alanlarını savunanlarız!
Yüzyıllardır buraları üreterek var edenleriz.
Biliriz ki yurt savunması ormanı, suyu, dereyi, dağı, tepeyi, denizi, havayı, ovayı savunmaktan geçer!
Ki bu mücadelede 25 yıla yakındır yaptığımız uyarıların tamamını bize yaşatanlar hala yaşamı, yaşam alanlarını geri dönüşümsüz yok etmeyi sürdürüyor.
Bu süreçte küresel planlamaları önde tutarak iklimi krize sokanlar, yeni bakanlık ve bağlı birimler kurarak, yeni rant ve yağmalar geliştirdi.
Şimdi de ‘dünyanın fosili’ olarak gösterilen ülkemizde, ana fosil yakıt kömür için, dünyanın ve ülkemizin akciğerleri olan ormanları kesme baskısı yapılıyor. Köylülerin üzerine kolluk kuvvetleri gönderiliyor!
Hadi ordan…
Her daim omuz başlarında olduğumuz ve olmayı sürdüreceğimiz İkizköylüler; 4 yıldır ormanlarını katletmeyin, iklimi daha da krize sokmayın diye yaşam alanlarını koruma mücadelesi veriyor!
Hele ki tam da bu zamanda orman yangınları, sel ve heyelanların yakamıza yapıştığı, kavurucu sıcaklarla boğuştuğumuz küresel iklim krizinin ortasında yapılıyor bu orman ve ağaç katliamı!
Yeter artık dönün bu yanlış hatalardan!
İnsanlığa, doğaya, yaşam alanlarına, ormanlara karşı daha fazla suç işlemeyin…
Derhal Akbelen Ormanından kesim ekiplerini geri çekin.
Doğal yaşam alanlarını terk edin, Akbelen Ormanında kesimi durdurun, kömür madeni tahsis iznini iptal edin.
#AkbeleneDokunma’yın…
Bizi krize sokmayın!
Haberiniz Olsun…”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş