betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

DEKAP YAŞAMA ÇAĞIRDI

 DEKAP  yaşamı savunmaya devam ediyor. Derelerin Kardeşliği Platformu Yürütme Kurulu “DEKAP” sermaye saldırılarına karşı yaşam çağrısı yaptı.DEKAP ‘ın çağrısı şöyle Selda Karafazlı Yaşam alanlarımıza yönelik sermaye saldırıları artarak sürüyorken, bu saldırılara..

Son Güncelleme: Whatsapp

 DEKAP  yaşamı savunmaya devam ediyor.

Derelerin Kardeşliği Platformu Yürütme Kurulu “DEKAP” sermaye saldırılarına karşı yaşam çağrısı yaptı.DEKAP ‘ın çağrısı şöyle
Selda Karafazlı

Yaşam alanlarımıza yönelik sermaye saldırıları artarak sürüyorken, bu saldırılara karşı ülkemizin her yanından halk direnişleri yükseliyor.

Enerji ihtiyacı bahane edilerek derelerimiz, vadilerimiz, tarım alanlarımız talan ediliyor.

Siyanürlü maden çıkarma faaliyetleriyle ormanlarımız yok ediliyor; yaşam alanlarımız, havamız zehirleniyor.

Kentlerimiz sermayenin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ranta ve yağmaya açılıyor.

Doğamıza ve yaşam alanlarımıza dönük bu büyük yağma harekâtına karşı, ülkemizin dörtbir yanından yaşam savunucularının direnişleri yükseliyor.

Yaşam savunucularının ülke çapındaki direnişleri bugüne kadar pek çok sermaye saldırısını durdurdu.

Ancak çoğunlukla kendi yaşam alanını koruma amacıyla örgütlenen direnişler birçok yerde başarılar elde etse de, sermaye saldırılarını topyekûn geri püskürtülemedi.

Bugün, sermayenin bu büyük saldırısına karşı yerel direnişlerin dayanışma ilişkilerini de aşan, ortak direniş biçimlerini oluşturmaya ihtiyacımız var.

Doğayı ve yaşamı savunanların bugüne kadar örgütledikleri direnişleri konuşmak, ileriye dönük dayanışma ve ortak mücadele yöntemlerini tartışmak üzere, “Yaşam Savunması Çalıştayı”nda buluşuyoruz.

Dere boylarında, ormanlarında, tarım alanlarında, mahallelerinde doğayı ve yaşamı savunma mücadelesi veren bütün yaşam savunucularını çalıştayımıza çağırıyor, davet ediyoruz.”

 

Derelerin Kardeşliği Platformu

Yürütme Kurulu

 

Tarih: 4 Nisan 2015

Yer: Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi

Saat: 10.00 – 16.00

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.