DEM Parti İl Örgütü’nün Eşbaşkanı Mustafa Mesut Tekik Gözaltına Alındı

Polisler tarafından dün basılan DEM Parti Batman İl Örgütü’nün eşbaşkanı Mustafa Mesut Tekik gözaltına alındı. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Batman İl Başkanı Mustafa Mesut Tekik’in ifadeye çağrıldığını..

DEM Parti İl Örgütü’nün Eşbaşkanı Mustafa Mesut Tekik Gözaltına Alındı
Son Güncelleme: Whatsapp
Polisler tarafından dün basılan DEM Parti Batman İl Örgütü’nün eşbaşkanı Mustafa Mesut Tekik gözaltına alındı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Batman İl Başkanı Mustafa Mesut Tekik’in ifadeye çağrıldığını ardından gözaltına alındığını duyurdu.

DEM Parti Batman İl Örgütü binasına dün polis tarafından baskın düzenlendi. Üç saat süren aramada polisler İpek Er, Deniz Poyraz ve katledilen diğer kadınların fotoğraflarını yerlere attı. Bilgisayarlar ve bazı dokümanlara el konuldu.

AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Arama devam ederken il örgütü sosyal medya hesabından partilileri il binasına çağırmış, Tekik açıklama yapmıştı.Tekik, şunları söylemişti:

“Toplumsal barışa halel getirme olasılığı yüksek uygulamalardan bir an önce vazgeçilmesini ve parti olarak, halk olarak özlemini iliklerimize kadar hissettiğimiz, mücadelesini verdiğimiz onurlu ve kalıcı barışa hizmet eden politikalar geliştirmelidir. Buradan ülkeyi yönetenlere sesleniyorum; bizi yolumuzdan döndürmeniz asla mümkün olamayacağını bir kez daha ifade edelim.

Aramada tamamen meşru, kültür, sanat, edebiyat, dergileri, demokrasi mücadelesinde katledilen canlarımızın fotoğraflarına el konuldu. Tabi bizler bu binadan, evimizden, yuvamızdan alınıp getirilen eşyalarımızın sonuna kadar arkasındayız. Burada bizi terörize etme, sanki suç işleyen bir binaymış gibi lanse etme çabalarının halk nezdinde bir sonuç vermeyeceğini bu emri verenler de bilmelidir. Asla boyun eğmeyeceğiz, barışın, özgürlüğün, adaletin yolundan hiç birimiz asla dönmeyecek. Büyük Kürt sanatçı Yılmaz Güney’in dediği gibi, ‘Mutlaka kazanacağız.’ Baskılara boyun eğmeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.