DEM Parti: Ölüm siyasetine karşı yaşamı savunuyoruz - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

DEM Parti: Ölüm siyasetine karşı yaşamı savunuyoruz

Bu haber 24 Aralık 2023 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DEM Parti: Ölüm siyasetine karşı yaşamı savunuyoruz

DEM Parti Basın Bürosu, Eş Genel Başkan Bakırhan’ın Kürt sorunu ile ilgili sözlerinin çarpıtıldığını belirterek bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Bugün yaşanan can kayıplarının sorumlusu Kürt sorununun çözümsüzlüğünde ısrar edenlerdir” denildi.

DEM Parti, Eş Genel Başkan Tuncel Bakırhan’ın bugünkü konuşmalarının çarpıtıldığını belirterek bir açıklama yayınladı. “Kürt sorunu devam ettikçe ne Dersim’de ne Türkiye’de huzur, mutluluk olur” diyen Bakırhan’ın sözlerinin “Kürt sorununun çözümsüzlüğünün çatışmalara yol açtığı gerçeğini dile getirmek” olduğu belirtildi.

ÖLÜM SİYASETİNE KARŞI YAŞAMI SAVUNUYORUZ

DEM Parti siyasetinin ölümü savunanların tam aksine yaşam siyaseti olduğu, bugün yaşanan can kayıpların sorumlusunun ise çözümsüzlükte ısrar edenler olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Ölümü, çatışmaları, savaşı savunanlara karşı partimizin siyaseti yaşam siyasetidir. Bugün yaşanan can kayıplarının sorumlusu Kürt sorununun çözümsüzlüğünde ısrar eden, sorunları askeri yollarla çözmeye çalışanlardır.

‘HERKESİ BU HAKSIZ SAVAŞA KARŞI DURMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Bu ülkedeki tek bir canımızın yitirilmemesi için mücadele yürütüyoruz. Herkesi de şiddet dilinden vazgeçerek barışı savunmaya, yürütülen bu haksız savaşa karşı durmaya çağırıyoruz.

Eş Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan’ın çarpıtılan konuşmasını dikkatinize sunuyoruz:

“Kürt sorunu devam ettikçe Tekirdağlı da Trabzonlu da rahat olmayacak. Bakın genç insanlar yaşamını yitiriyor. Kürt sorunu devam ettikçe ne Dersim’de ne Türkiye’de huzur, umut, demokrasi olur. Hep birlikte, elbirliğiyle bugün hükümete ve devlet aklına çağrı yapmak istiyoruz: Bu gencecik çocuklar yaşamını yitirmesin. Kürtlerin, Alevilerin eşit yurttaşlık hakkı anayasal güvence altına alınsın.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA