DİSK Genel Başkanı Değişmedi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

DİSK Genel Başkanı Değişmedi

Bu haber 11 Şubat 2024 - 12:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DİSK Genel Başkanı Değişmedi

DİSK’in 17’inci Genel Kurulu’nda 300 delegenin 2442ünün oyunu alan Arzu Çerkezoğlu bir kez daha genel başkan seçildi. Çekezoğlu teşekkür konuşmasında “emeğin Türkiyesi için yürüyoruz” dedi.

Artı Gerçek – Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 17. Genel Kurulu’nun üçüncü gününde genel başkanlık seçimi için oylama yapıldı. Saat 10.00’da başlayan oylamada, 300 delegeden 244’ünün oyunu alan Çerkezoğlu, bir kez daha genel başkanlığa seçildi. Diğer başkan adayı Muzaffer Çetin ise 17 oy aldı.

Tebrikleri kabul eden Arzu Çerkezoğlu, burada yaptığı konuşmada, genel kurulun ve genel başkanlık seçiminin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve seçime katılan delegelere teşekkür etti ve şöyle konuştu:

‘EMEĞİN TÜRKİYESİ İÇİN YÜRÜYORUZ’

Türkiye‘nin dört bir yanında, doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine, bütün iş kollarında DİSK’le buluşmayı bekleyen tüm kardeşlerimizle DİSK’i buluşturmak üzere yürüyoruz. Emeğin en karanlık yüzü olan çocuk işçiliğini bitirmek, iş cinayetlerini bitirmek için, kadınlar olarak şiddete uğramadığımız bir ülke için, İstanbul Sözleşmesi ve İLO190 için, çocuklarımız ve gençlerimiz, daha doğmamış çocuklarımız için yürüyoruz. 1 Mayıs’ın ve Taksim Meydanı’nın özgürleştirilmesi için yürüyoruz. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını, emeğin yüzyılı yapmak için yürüyoruz. Emeğin Türkiye’si için yürüyoruz. Yolumuz açık olsun. Yaşasın mücadelemiz, yaşasın DİSK”

Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreterliği görevini yürüten ve gelecek dönemde yönetimden ayrılacak Adnan Serdaroğlu’na plaket takdim etti.

Engin Topal, Uzay Kocabaş, Beyhan Vatansever, Alperen Şakacı, Vedat Küçük DİSK Denetim Kurulu’na seçildi. Disiplin Kurulu asil üyeleri de Ahmet Savaş Aras, Aydın Tekin, Telat Çelik, Savaş Testici, Yusuf Ziya Sarı oldu.

DİSK’in 17. Genel Kurulu, genel başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesiyle sona erdi. (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA