betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

DOĞRU PARTI İL BAŞKANI DEMİR “AKP HÜKÜMETİNİN YAPACAĞI HİÇ BİR ŞEY YOK ÇAY ÜRETİCİSİ EKMEĞİNE SAHİP ÇIKMA ZAMANI GELMİŞTİR

2021 yılı yaş çay kampanyasının açılmasına sayılı günler kala üreticisinin kaderine terk edildiğini dile getiren Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir “ÇAYKUR un içi boşaltılıp aşırı borç batağına sokan..

DOĞRU PARTI İL BAŞKANI DEMİR “AKP HÜKÜMETİNİN YAPACAĞI HİÇ BİR ŞEY YOK ÇAY ÜRETİCİSİ EKMEĞİNE SAHİP ÇIKMA ZAMANI GELMİŞTİR
Son Güncelleme: Whatsapp

2021 yılı yaş çay kampanyasının açılmasına sayılı günler kala üreticisinin kaderine terk edildiğini dile getiren Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir “ÇAYKUR un içi boşaltılıp aşırı borç batağına sokan AKP hükümetlerinden ne Çaya nede ÇAYKUR’ a çare aramak boşuna bir uğraştır” dedi.

Açıklamasında STK ve Ziraat odalarını da eleştiren Demir şunları söyledi

“ÇAY 200 BİN ÜRETİCİNİN ALIN TERİ VE GELECEĞİDİR”

 “Her şartta ve her koşulda üreticimizin yanında ve emrinde olacağız. Onların sesi ve soluğu olmaya devam edeceğiz. Buna mecburuz çünkü çay bizim sadece ekmeğimiz değil. Aynı zamanda 200 bini aşkın ailenin alın teri ve geleceğidir

“AKP’Lİ VEKİLLER NEREDE?SEÇİM ZAMANI MI GELECEKLER?

Uzun zamandan beri yaş çay kampanyasının açılış sürecinde yaşanan sorunlar ve bölge dışından gelecek olan üreticilerimizin pandemi nedeni ile yaşayacağımız sağlık sorunları gündemde acil olarak yer alırken, alınması gerekecek olan önlemler nedir? Ne yapılmalı? Bu konularda cevap bekleyen sorular var. İlimizin 3 AKP’li milletvekili var fakat ortada dolaşan bir tanesi diğerleri nerede? Seçim zamanı mı gelmeyi düşünüyorlar?  Biz bunları halkımızın vicdanına ve sağ duyusuna havale ediyoruz, gübre fiyatlarının 2550 TL/ton olduğu bu sene yaş çaya verilecek olan zammın üreticiyi mağdur etmemesi gerekir.

“ZİRAAT ODASI VE STK’LAR YILLIK AİDAT PEŞİNDE”

Bölgemizde faaliyet gösteren ziraat odaları başta olmak üzere diğer sivil toplum kuruluşlarının üreticinin sadece yıllık aidatları ile ilgilendiklerini görüyoruz bu tutumu kınıyoruz, üreticilerimizin ekmeğine ve emeğine ihanet eden üretici temsilcileri olamaz, onlar kendi koltuklarını kollama derdine düşmüştür, çay üreticisi yıllardan beri KG+TABAN FİYAT karşılığı olarak alım gücü açısından büyük kayıplar yaşamıştır öyle görülüyor ki yaşamaya da devam edeceğiz, bilinçli bir şekilde ÇAYKUR un içi boşaltılıp aşırı borç batağına sokuldu , artık anlaşılmıştır ki AKP iktidarı döneminde ÇAYKUR hızlı bir şekilde uluslar arası pazarlık masasına konuldu bunun en son örneği varlık fonu olmuştur bu fon sayesinde ÇAY KUR elden çıkarılmaya çalışılmaktadır.

“ÜRETİCİYİ AÇLIĞA YOKSULLUĞA MAHKÜM ETMEYİN GÜNAHTIR”

Değerli üreticilerimiz, artık belli olmuştur ki AKP hükümetlerinden ne Çaya nede ÇAYKUR’ a çare aramak boşuna bir uğraştır, bu zorlu süreçte üreticinin yanında olmayan millet vekilleri ve seçilmişler üreticiyi atanmışların vereceği kararlarla baş başa bırakmışlardır, üreticilerimizin önce kendi ekmeklerine sonra da ülkelerine sahip çıkma zamanı gelmiştir, Doğru Parti olarak bizler üreticilerimizle beraber olacağız, ÇAYKUR ‘ un ve üreticilerimizin kurtuluş mücadelesinde onlarla birlikteyiz, inşallah üreticilerimiz ile el ele verip bu kötü gidişata dur diyeceğiz, buradan yetkililere sesleniyorum çay üreticilerimizin sorunsuz olarak çayını toplamak için gerekli önlemleri alarak önlerini açın, elbette sağlık her şeyin başıdır ama ” Mal canın yongasıdır ” bunu unutmayın üreticiyi açlığa, yoksulluğa ve çaresizliğe mahkûm etmeyin yazıktır, günahtır”

kaynak.flash53

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.