Emekli öğretmen Gür Berat Albayrak ile ilgili paylaşımda bulundu hakkında soruşturma açıldı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Emekli öğretmen Gür Berat Albayrak ile ilgili paylaşımda bulundu hakkında soruşturma açıldı

Bu haber 05 Haziran 2023 - 22:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Emekli öğretmen Gür Berat Albayrak ile ilgili paylaşımda bulundu hakkında soruşturma açıldı

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize’li Remzi Gür adlı emekli öğretmen sosyal medya hesabından “Damat kaçak petrolden parayı kazandı” paylaşımında bulundu hakkında soruşturma açıldı.

Rize’li emekli öğretmen Aydın Gür 2 ay önce sosyal medya hesabı Twitter’dan  “Damat kaçak petrolden parayı kazandı, faturayı yine vatandaş ödeyecek. Uluslararası tahkim Barzani petrolünün satışından dolayı 1,4 Milyar dolar ceza kesmiş” paylaşımda bulundu.Emekli öğretmen Aydın Gür adlı yurttaş 2 ay önce yaptığı bu paylaşımın ardından Berat Albayrak’ın kendisinden şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Dün sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Gür “Az önce Rize polis karakolundan sosyal paylaşım nedeniyle ifadeye çağrıldım” açıklaması yaptı.

İşte o paylaşımı:

Emekli öğretmen Gür , bu paylaşımının ardından bu kez “Arkadaşlar 28/3/2023 tarihinde attığım bir Twitter’dan dolayı Berat Albayrak tarafından şikâyet edildim. İfademi verdim. Sıkıntı yok” diye paylaşımda bulundu.

Berat Albayarak kendisine hakaret ettiğini iddia ettiği Emekli öğretmen Aydın Gür’un o paylaşımı ise şöyle.“Damat kaçak petrolden parayı kazandı, faturayı yine vatandaş ödeyecek. Uluslararası tahkim Barzani petrolünün satışından dolayı 1,4 Milyar dolar ceza kesmiş” ifadeleri yer aldı.

 

Yaşadıklarını ANKA haber ajansına aktaran Aydın Gür:  Beni Rize emniyet müdürlüğü Tophane polis merkezinden sosyal medya paylaşımımdan dolayı hakkımda şikâyet olduğu o nedenle ifademin alınacağı söylendi bende gittim. Hangi paylaşımımdan dolayı ifade vereceğimi sorduğumda, 28/3/2023 tarihinde Twitter hesabımdan Berat Albayrak ile ilgili “Damat kaçak petrolden parayı kazandı, faturayı yine vatandaş ödeyecek” paylaşımımdan dolayı Albayrak’a hakaret ettiğim gerekçesiyle benden şikâyetçi olduğunu öğrendim. İfademde ‘Bu Haberi bir haber sitesinde gördüm ve aldım paylaştım Eleştiri amaçlıda sonunda ekleme yaptım. Ortada hakaret sayılacak bir suç yok hakaret suçunu kabul etmiyorum ’diye ifade verdim ve çıktım. Anlaşılıyor ki bu ülkede hiçbir olumsuzluğu eleştirme hakkınız yok. Yaşanan olumsuzluklar karşısında en ufak bir eleştiri dahi suç kabul edilerek hakkınızda soruşturma açılabiliyor. Kaldı ki benim paylaştığım konu medyada yer almış bir konudur kaldı ki paylaşımımda yalan bir durumda yok” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA