Erdoğan’ın yeğenine uyuşturucudan 4 yıl hapis

 İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 4 sene önce 50 kilo esrarla yakalanan Erdoğan’ı, ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Erdoğan’ın ‘kullanmak için uyuşturucu madde bulundurduğu’nun..

Son Güncelleme: Whatsapp

 İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 4 sene önce 50 kilo esrarla yakalanan Erdoğan’ı, ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Erdoğan’ın ‘kullanmak için uyuşturucu madde bulundurduğu’nun sabit görüldüğünü belirten mahkeme, cezasının infazının ardından tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına da hükmetti. Savcılık iddianamesinde 6 yıldan 17 yıla kadar hapsi istenen Erdoğan, bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilmişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan’ın da sanıkları arasında yer aldığı uyuşturucu ticareti davası İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya 3 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanıklar Mehmet Erdoğan, Esra İşcan, Serkan Emre, Bayram Kaplan, Selim Selvi, Aysen Tutkun Özmen, Koray Tansu’ya en alt sınırdan 5’er yıl hapis verdi. Mahkeme cezayı 4 yıl 2’şer ay hapis ve  4’er gün karşılığı günlüğü 20 TL’den 80 TL adli para cezasına indirdi. Esra İşcan, Mehmet Erdoğan, Serkan Emre, Bayram Kaplan, Selim Selvi, Barış Kurt, Turhan Uluhan ve Serdar Tüm’ün “kullanmak amacıyla uyuşturucu madde bulundurdukları” sabit olduğunu belirten mahkeme, sanıklar hakkında tedavi ve denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasına karar verdi. Sanıklar Bayram Kaplan, Mehmet Erdoğan, Koray Tansu, Esra İşcan’ın daha önce benzer suçlardan sabıkaları bulunduğunu belirten mahkeme, cezanın infazından sonra denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına hükmetti. Sanık Mustafa Yıldırım’ın uzun süredir yakalanamadığı ve savunmasının alınmaması nedeniyle dosyasının ayrılmasına karar verildi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.